Підтримати

АНОНС — Завтра суд оголосить рішення у справі Мартиненка проти ЦПК

Завтра о 09.15 Печерський суд (Хрестовий провулок 4) оголосить рішення у позові екс-нардепа Миколи Мартиненка проти Центру протидії корупції. Колишній депутат від Народного фронту вимагає видалити всю інформацію та згадки про нього з сайту проекту ЦПК – pep.org.ua.

Загалом у справі відбулось три засідання, одне з яких підготовче. Суддя Бортницька блискавично швидко розглянула справу. Усього за одне засідання суддя встигла заслухати позовні вимоги адвокатів, заперечення ЦПК та докази обох сторін.

На другому засіданні, що відбулось 10 грудня, суд заслухав дебати між двома сторонами.

“Сьогодні представниця Миколи Мартиненка заявила, що ЦПК не мав права згадувати персональні дані її клієнта. Цікаво, журналісти теж не мали права згадувати Мартиненка в контексті порушених кримінальних прав? Адвокат також сказала, що згадуючи ім’я нардепа, ми формуємо у громадськості негативне відношення до нього. Тобто, не його діяння, пов’язані з корупцією, а наші згадки про це”, — говорить виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк.

Нагадаємо, що екс-нардепа підозрюють у розкраданні понад 695 млн грн на держпідприємствах. Кримінальні справи проти нього розслідуються не лише в Україні, а й у Швейцарії, Австрії та Чехії.

Микола Мартиненко звернувся до Печерського районного суду Києва з позовом до громадської організації «Центр Протидії Корупції» про захист немайнових прав на використання імені та недоторканності ділової репутації у червні 2018 року.

У позові Мартиненко звинувачує ЦПК у нібито незаконному використанні його імені в контексті розслідувань кримінальних правопорушень та корупційних оборудок, де його вина чи участь не встановлені судом.

Йдеться про досьє Мартиненка, розміщеного у відкритому Реєстрі національних публічних діячів — базі даних, розробленій громадською організацією.

База pep.org.ua допомагає банкам ідентифікувати публічних діячів серед своїх клієнтів і містить понад 30 тисяч документально підтверджених записів, зокрема, про українських політиків, керівників органів прокуратури, голови та судді Конституційного та Верховного судів, голів апеляційних судів та високопоставлених силовиків.

Пряма трансляція судового засідання 10 грудня: https://www.facebook.com/dkaleniuk/videos/10156874745214188/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Zero Corruption: Центр протидії корупції оновив бренд та розширює коло діяльності
У Києві відбудеться Zero Corruption Conference –  незалежний міжнародний форум з пошуку антикорупційних рішень
Вища рада правосуддя не звільнила суддю Аблова, який 6 років тому зобов’язав беркут розігнати Майдан

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності