Підтримати

АНОНС — Завтра Шевченківський суд має передати справу екснардепа Мартиненка на 700 млн грн до Антикорупційного суду

У п’ятницю 20 вересня у Шевченківському районному суді Києва відбудеться засідання у справі обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Судді мають передати справу до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Початок засідання — 11:00. Адреса — вул. Дегтярівська, 31А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Справа Мартиненка слухається у Шевченківському суді з вересня 2018 року. Ексдепутата та його спільників обвинувачують у розкраданні майже 700 млн грн державних підприємств “Схід ГЗК” і НАЕК “Енергоатом”. Справа перебувала на етапі дослідження доказів прокурорів. 

На засіданні судді мають ухвалити рішення про передачу матеріалів справи з Шевченківського райсуду до ВАКС, де її почнуть слухати від самого початку. 

Суть справи полягає в тому, що Мартиненко разом зі спільниками організували схему на закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман” на 17,2 млн доларів.

Окрім уранового епізоду, Мартиненка і його спільників підозрюють у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК “Енергоатом”. Збитки державі склали 6,4 млн євро. Докази у цій справі вже дослідили.

Протягом року розгляду справи адвокати Мартиненка добивалися визнання доказів зі Швейцарії недійсними, хоча вони були цілком прийнятними. Також вони добилися відводу від справи прокурора Андрія Перова через начебто його упередженість. Він отримав догану за скаргою адвокатів Мартиненка. Пізніше суд підіграв Мартиненку і призначив провести одну з економічних експертиз в установі, яка вже надавала необ’єктивні висновки.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності