Підтримати

АНОНС – Завтра Шабуніну вручать підозру і оберуть запобіжний захід у справі побиття псевдожурналіста. Голові ЦПК загрожує до 5 років ув’язнення

Завтра, 16 серпня, о 9.00 відбудеться вручення підозри та обрання запобіжного заходу в суді для голови правління Центру  протидії корупції Віталія Шабуніна за начебто “перешкоджання діяльності журналіста та нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості”.

За статтею 345-1, яку інкримінують Віталію, передбачається обмеження або позбавлення волі строком до 5 років.

Відразу після вручення підозри відбудеться обрання запобіжного заходу Віталію в Дніпровському суді. Враховуючи очевидний політичний підтекст справи, Центр протидії корупції висловлює побоювання щодо можливого арешту голови правління організації.

Вручення підозри відбудеться завтра, о 9.00 в приміщенні Дніпровського відділення поліції за адресою вул. Лебедєва 14-А. Одразу після цього в Дніпровському суді за адресою вул. І. Сергієнка 3, відбудеться обрання запобіжного заходу.

Прокурори наполягають на якнайшвидшому пред’явленню підозри попри те, що у справі на сьогоднішній день псевдо потерпілий вирішив “поправити здоров’я” у Іспанії та так і не спромігся надати необхідні медичні документи про завдані ушкодження, а на місці злочину взагалі відмовився скористатися допомогою лікарів.

Варто відмітити, що з часів Революції Гідності, коли відбувалося побиття журналістів, затримання та перешкоджання їх професійній діяльності, нікого з тих, хто здійснював напади так і не було засуджено до позбавлення волі.

За даними Генеральної прокуратури України, за 2013 – січень 2017 року було зареєстровано 645 кримінальних проваджень за статтею 171 КК “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”. Із них 326 (50,6%) були закриті вже на стадії слідства. І лише 46 справ (7,1%) потрапили в суди.

За статтею 345-1, яку було введено в Кримінальний кодекс в 2015 році після Майдану, було лише 3 вироки, в 2 все закінчилося примиренням сторін, а в третьому обвинуваченого звільнено від відбування  покарання з іспитовим строком.

Контактні особи:

Устінова Олександра, 067 550 15 70, o.ustinova@antac.org.ua, Тата Пеклун 067 622 71 12, peklun@gmail.com.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка
АНОНС — Справа Шабуніна: завтра у суді мають допитати провокатора Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності