Підтримати

АНОНС — Завтра правоохоронний комітет Ради спробує передати Авакову розслідування топчиновників

Завтра, 11 березня, відбудеться засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, у порядку денного якого розгляд законопроєкту  №2560. Він начебто уточнює підслідність Державного бюро розслідувань (ДБР), однак фактично також збільшує повноваження Національної поліції, підпорядкованої Міністрерству внутрішніх справ на чолі з Арсеном Аваковим. 

Час: 15:00. Адреса: Садова 3а, зал 727.

Законопроєкт поданий депутатами правоохоронного комітету ще в грудні минулого року. Його ініціаторами є депутати цього ж комітету Сергій  Іонушас, Владлен Неклюдов, Максим Павлюк, В’ячеслав Медяник В’ячеслав та Григорій Мамка Миколайович. 

Зауважимо, що очолює комітет Денис Монастирський, якого вважають близьким до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 

Проєкт невеликий і нібито покликаний уточнити підслідність ДБР, проте з підслідності Держбюро розслідувань випадають злочини вчинені посадовцями категорії “А”. Це означає, що такі розслідування зможе проводити Національна поліція.

Наразі, стаття 216 Кримінального процесуального кодексу чітко вказує, що корупцію посадовців категорії “А” розслідує Національне антикорупційне бюро, а всі інші злочини — ДБР. Посадовцями цієї категорії є, наприклад, керівники  Державної податкової служби, Державної митної служби, Державіаслужби, Державної міграційної служби, державні секретарі міністерств та інші. Усі ці посадовці в разі прийняття проєкту стануть підслідними поліції, крім корупційних та деяких інших злочинів.

Окрім того, депутати вкотре зможуть ініціювати розгляд питання щодо звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, незважаючи на відсутність цього пункту в порядку денному. 

Нагадаємо, що 19 лютого цей комітет за пропозицією одіозного нардепа Максима Бужанського несподівано вніс зміни до свого порядку денного та вирішив розглянути незаконну постанову про звільнення Ситника. Депутати рекомендували профільному регламентному комітету запропонувати винести цю постанову на розсуд Верховної Ради. 

Також 4 березня поза своїм порядком денним комітет розглянув та підтримав питання щодо висловлення недовіри Генеральному прокурору Руслану Рябошапці. Наступного дня Рада його звільнила.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Правоохоронний комітет Ради з подачі ОПЗЖ хоче узаконити “злив” справ НАБУ через Печерський суд

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності