Підтримати

АНОНС – Завтра комітет Ради вирішить, чи скасовувати фактичну депутатську недоторканність

Завтра, 1 жовтня, комітети Верховної Ради розглядатимуть законопроєкти щодо змін до кримінального процесу (№1009) та відновлення покарання за незаконне збагачення (№1031). Вони вже пройшли перше читання у залі, тепер народні обранці готуватимуть їх до другого читання. 

Комітет з питань правоохоронної діяльності відбудеться о 16:00 за адресою: вул. Садова 3а, кабінет 727. Вхід за картками акредитації, яку здійснює прес-служба Верховної Ради. 

Депутати розглянуть законопроєкт, який пропонує зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК). Ним пропонується надати дозвіл Національному антикорупційному бюро і Державному бюро розслідувань самостійно проводити “прослушку”, скасувати “правку” Лозового” тощо.

Більше того, законопрєкт фактично скасовує депутатську недоторканність. Однак, за інформацією Центру протидії корупції, ці норми хочуть “викинути”. 

Нагадаємо, що 19 вересня депутати провалили голосування за зміни до КПК. На заваді прийняттю надважливих змін до КПК знову стала депутатська недоторканність. Тому цілком імовірно, що саме ці норми на комітеті депутати можуть прибрати. 

Раніше ЦПК опублікував інформаційну шпаргалку для депутатів, щоб розвіяти всі їхні сумніви та страхи щодо необхідності оновленого КПК. 

Комітет з питань антикорупційної політики відбудеться о 12:00 за адресою: вул. Садова 3а, кабінет 330. 

Депутати підготують до другого читання законопроект щодо повернення відповідальності за незаконне збагачення та цивільну конфіскацію. Запропонована редакція враховує позицію Конституційного Суду, який у лютому 2019 року скасував покарання за цей злочин. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності