Підтримати

АНОНС — Завтра комітет Ради візьметься за законопроєкти щодо фактичного зняття недоторканності

Завтра 30 жовтня Комітет з питань правоохоронної діяльності розглядатиме до першого читання законопроєкти щодо фактичного зняття депутатської недоторканності. У порядку денному комітету наразі два варіанти — депутатки від «Слуги народу» Галини Янченко та депутатки від «Голосу» Олександри Устінової. 

Час: 15:00; Адреса: місто Київ, вул. Садова 3а, каб. 727. Вхід за картками акредитації, яку здійснює прес-служба Верховної Ради.

Обидва законопроєкти стосуються змін до Кримінального процесуального кодексу та інших законів через те, що у вересні Рада проголосувала за зміни до Конституції щодо зняття депутатської недоторканності. Згідно вказаних змін, недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року. 

Однак, для фактичного зняття депутатського імунітету потрібні не тільки зміни до Конституції, але й  відповідні зміни до КПК та інших законів. Так, допоки не будуть внесені відповідні зміни до КПК, НАБУ, та й інші правоохоронні органи, не зможуть обшукувати та прослуховувати народних депутатів без їхнього ж рішення.

Якщо відповідні зміни до КПК та інших законів не будуть прийняті, то навіть після вступу в силу змін в Конституцію, розслідувати депутатів буде майже неможливо.

Щодо законопрєкту №2237 Янченко, то він замикає всі ключові слідчі дії щодо депутатів на одній людині — генпрокуророві. Розпочати розслідування, отримати дозвіл на обшук чи прослушку — на все буде потрібна не просто воля генпрокурора, а й його особиста присутність в суді.

Законопроєктом №2237-1, внесеним Устіновою, генпрокурор не матиме ключової ваги при розслідуванні злочинів, вчинених депутатами. НАБУ та ДБР зможуть без дозволу генпрокурора розпочинати розслідування в залежності від підслідності.

4 жовтня Верховна Рада проголосувала за багатостраждальний законопроєкт №1009, який мав не меті вдосконалити КПК. Депутати проголосували його у другому читанні лише тому, що профільний комітет вилучив з проекту усі правки щодо скасування недоторканності.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону заявив, що його фракція “Слуга народу” проголосує за фактичне зняття депутатської недоторканності.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Повноваження із протидії корупції у органах внутрішньої безпеки країн Центральної Європи: огляд досвіду та висновки для України

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності