АНОНС – Завтра Антикорупційний комітет вибере одного з трьох зовнішніх аудиторів НАБУ

Завтра, 21 грудня о 15:00 відбудеться засідання Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції, де буде затвердження кандидата від Парламенту до комісії аудиторів Антикорупційного бюро (НАБУ).

Нагадаємо, згідно закону щороку проводиться незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності Бюро, його операційної та інституційної незалежності, у тому числі шляхом вибіркового аудиту кримінальних проваджень, де завершено досудове слідство.

Зазначену оцінку проводить комісія зовнішнього контролю у складі трьох членів. Президент, Верховна Рада та Кабінет Міністрів мають визначити по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такого аудиту, а також мають бездоганну ділову репутацію.

На початку грудня поточного року Антикорупційний комітет оголосив прийом документів від всіх бажаючих подати свою кандидатуру на зовнішнього аудитора НАБУ.

У результаті Комітет отримав документи від 4 кандидатів. Також на звернення голови Комітету Єгора Соболєва Посольство США в Україні та Представництво ЄС рекомендували до роботи в комісії експертів із багаторічним досвідом проведення аналогічних аудитів в Сполучених Штатах та Європейському Союзі.

Комітет на своєму засіданні має намір представити всіх 6 номінантів, після чого – затвердити і подати спікеру Андрію Парубію єдиного кандидата в аудитори НАБУ, за якого ще має проголосувати парламентська більшість.

У роботі Комітету візьме участь рекомендований Посольством США експерт.

Варто зазначити, що за законом, не можуть бути членами комісії зовнішнього контролю судимі та недієздатні особи, ті, на яких накладалося адміністративне стягнення за корупційне правопорушення, або які, відповідно до вироку суду, позбавлені права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави.

Члени комісії зовнішнього контролю мають діяти незалежно та неупереджено, оскільки негативний висновок комісії аудиторів про роботу Бюро є єдиною законною підставою для звільнення Артема Ситника з посади Директора НАБУ.

Також зовнішні оцінщики повинні мати досвід проведення аудитів роботи правоохоронних органів та не бути афілійованими з будь-якими політичними силами, адже отримають на час оцінювання доступ до матеріалів кримінального провадження, фінансових та організаційних документів Антикорупційного Бюро, розголошення яких може критично нашкодити слідству.

Адреса: вул. Садова, 3а. Акредитація за тел.: (044) 255 35 03.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності