АНОНС — Завтра Антикорсуд почне по суті розглядати справу Насірова на 2 млрд грн

У вівторок 19 листопада у Вищому антикорупційному суді відбудеться перше засідання по суті кримінальної справи екскерівника Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова. Його обвинувачують у незаконному наданні розстрочок газовим компаніям ексдепутата-втікача Олександра Онищенка, що призвело до 2 млрд грн збитків. 

Початок засідання: 16:15. Адреса суду: проспект Перемоги, 41. Головуючий суддя: Ігор Строгий.

За даними слідства, Роман Насіров, зловживаючи своєю посадою, незаконно надав розстрочки зі сплати ренти у 2015 і 2016 роках компаніям екснардепа Олександра Онищенка, задіяним у так званій “газовій справі”. 

За законом, розстрочки на обов’язкові платежі дійсно можна надавати компаніям, але за чітко обумовлених підстав. Якщо розстрочка дається більше, ніж на один рік, то ДФС має погодити це з Міністерством фінансів. 

У випадку з компаніями з “газової схеми”, термін розстрочки складав два роки, але з Мінфіном Насіров не радився. До того ж жодних обґрунтувань і підстав надавати ці розстрочення не було. Екскерівник ДФС також приховав, що у пов’язаних з Онищенком компаній був борг зі сплати податків. А це мало би стати підставою для скасування дозволу на видобуток газу цим фірмам. 

Результатом таких незаконних рішень є збитки, завдані державі на понад 2 млрд грн.

Після того як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направили справу до суду, Насіров через адміністративні суди намагався створити перешкоди у кримінальній справі. Він хотів довести, що нібито виконував лише “церемоніальну функцію”, підписуючи незаконні розстрочки. Мовляв, реальне надання розстрочень — завдання регіональних податківців. Це могло б значно ускладнити роботу НАБУ і САП. 

Спочатку як Окружний адмінсуд Києва, так і Апеляційний адмінсуд “підтримали”  Насірова, задовольнивши його позов. Але Верховний суд скасував ці рішення, чим врятував слідство від додаткових труднощів в Антикорупційному суді.

Оперативну інформацію і пояснення у цій та інших справах читайте на нашому каналі у Телеграміhttps://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності