Підтримати

АНОНС — Від комітету ВР залежить, чи буде Бюро фінансових розслідувань ефективним органом

У п’ятницю 8 листопада Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вирішить, чи залишати за Службою безпеки України (СБУ) непритаманні для спецслужби функції з супроводу розслідувань економічних злочинів після створення Бюро фінансових розслідувань (БФР).

Засідання відбудеться о 14:00. Адреса: вул. Липська, 3.

Комітет готуватиме законопроект 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань” до другого читання. Для реальної незалежності і ефективності майбутнього органу необхідно вирішити два ключових питання: позбавити СБУ надмірних повноважень і створити процедуру відкритого конкурсу з обрання керівника бюро.

Зокрема, СБУ досі займається економічними злочинами, що непритаманно для спецслужби, котра повинна боротися з тероризмом, займатися контррозвідкою, охороняти суверенітет і територіальну цілісність України тощо. 

Для оперативного супроводу економічних та корупційних злочинів в СБУ існує так званий департамент “К”, де працюють більше двох тисяч осіб. Цей відділ відомий низкою скандалів: його співробітники розкрили таємних агентів НАБУ, які розслідували пов’язані з СБУ схеми; працівники департаменту відпустили в аеропорту “Бориспіль” міжнародного наркоторговця; департамент не дав внести до санкційного списку компанію друга Путіна.

Друга проблема, яку досі не вирішили депутати у законопроекті — відкритий і прозорий конкурс до БФР. Такий конкурс свого часу дозволив провести ефективний відбір голови НАБУ, а недосконала процедура відбору до Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) вилилася у провал конкурсу голови агентства.

Правки, які вирішать обидва питання, подані депутатами. Комітет може їх підтримати під час підготовки законопроекту до другого читання.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутати правоохоронного комітету пропонують відкотити назад реформу прокуратури, давши привілеї людям з системи
Правоохоронний комітет Ради з ініціативи депутатів Авакова та Коломойського просуває незаконну постанову про звільнення Ситника

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності