Підтримати

АНОНС — Верховний суд вирішить, чи залишати чинною безпідставну догану Вищої ради правосуддя судді Фоміну

У четвер 29 серпня Велика Палата Верховного суду проголосить рішення у справі судді Мелітопольського суду Віктора Фоміна, який оскаржує безпідставну догану Вищої ради правосуддя (ВРП) за винесення законного рішення. Раніше ця догана заблокувала йому участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду. 

Початок засідання – 12:00. Адреса суду: Київ, вул. Пилипа Орлика, 8. Головуючий суддя: Олександр Золотніков. 

Під час попереднього засідання у червні Велика Палата Верховного суду розглянула матеріали та заслухала сторони: самого Фоміна, а також представницю Вищої ради правосуддя. Після цього слухання відклали. Тож 29 серпня вже має бути ухвалено рішення.  

Слід нагадати, що під час роботи у Солом’янському суді Києва суддя Віктор Фомін неодноразово ухвалював рішення у резонансних справах НАБУ. 

Саме він відправив під варту одного з підозрюваних у справі мера Одеси Геннадія Труханова, надавав дозволи на проведення слідчих дій у справах нардепів Олега Ляшка та Ігоря Мосійчука, арештував майно сина Арсена Авакова Олександра у “справі рюкзаків”, дав дозвіл на обшук мера Вишневого у справі про спробу підкупу в.о. міністра охорони здоров`я Уляни Супрун тощо.

Вища рада правосуддя (ВРП) заблокувала участь Фоміна у конкурсі до Вищого антикорупційного суду (ВАС). Щодо нього відкрили кілька дисциплінарних проваджень. 

Фоміну оголосили догану за начебто порушення закону під час рішення про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) майна, арештованого у справі щодо розтрати коштів Збройних сил України (ЗСУ) на Львівському бронетанковому заводі. Цю догану суддя й оскаржує.

До речі, наразі Фомін бере участь у конкурсі з відбору членів Вищої ради правосуддя. Він увійшов до десятки кандидатів, щодо яких вже ведеться спеціальна перевірка перед призначенням членів ВРП президентом.

Нагадаємо, суддю Віктора Фоміна відрядили з Мелітополя до Києва через велику завантаженість Солом’янського районного суду Києва. Юрисдикція цього суду поширюється на Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Він працював у Києві від січня до червня 2018 року — потім відрядження йому не подовжили. 

Зокрема, Солом’янський суд надає всі дозволи НАБУ в ході розслідування: розглядає запобіжні заходи щодо фігурантів справ НАБУ (тримання під вартою, застава, домашній арешт), надає дозволи на обшуки, виїмки тощо.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЗАЯВА – Справжня судова реформа неможлива без якісного оновлення Вищої ради правосуддя
АНОНС – Верховний суд включає турборежим у справі щодо сім’ї Суркісів і Приватбанку: це може коштувати Україні 29 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності