Підтримати

АНОНС — Верховний суд вирішить, чи залишати чинною безпідставну догану Вищої ради правосуддя судді Фоміну

У четвер 29 серпня Велика Палата Верховного суду проголосить рішення у справі судді Мелітопольського суду Віктора Фоміна, який оскаржує безпідставну догану Вищої ради правосуддя (ВРП) за винесення законного рішення. Раніше ця догана заблокувала йому участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду. 

Початок засідання – 12:00. Адреса суду: Київ, вул. Пилипа Орлика, 8. Головуючий суддя: Олександр Золотніков. 

Під час попереднього засідання у червні Велика Палата Верховного суду розглянула матеріали та заслухала сторони: самого Фоміна, а також представницю Вищої ради правосуддя. Після цього слухання відклали. Тож 29 серпня вже має бути ухвалено рішення.  

Слід нагадати, що під час роботи у Солом’янському суді Києва суддя Віктор Фомін неодноразово ухвалював рішення у резонансних справах НАБУ. 

Саме він відправив під варту одного з підозрюваних у справі мера Одеси Геннадія Труханова, надавав дозволи на проведення слідчих дій у справах нардепів Олега Ляшка та Ігоря Мосійчука, арештував майно сина Арсена Авакова Олександра у “справі рюкзаків”, дав дозвіл на обшук мера Вишневого у справі про спробу підкупу в.о. міністра охорони здоров`я Уляни Супрун тощо.

Вища рада правосуддя (ВРП) заблокувала участь Фоміна у конкурсі до Вищого антикорупційного суду (ВАС). Щодо нього відкрили кілька дисциплінарних проваджень. 

Фоміну оголосили догану за начебто порушення закону під час рішення про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) майна, арештованого у справі щодо розтрати коштів Збройних сил України (ЗСУ) на Львівському бронетанковому заводі. Цю догану суддя й оскаржує.

До речі, наразі Фомін бере участь у конкурсі з відбору членів Вищої ради правосуддя. Він увійшов до десятки кандидатів, щодо яких вже ведеться спеціальна перевірка перед призначенням членів ВРП президентом.

Нагадаємо, суддю Віктора Фоміна відрядили з Мелітополя до Києва через велику завантаженість Солом’янського районного суду Києва. Юрисдикція цього суду поширюється на Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Він працював у Києві від січня до червня 2018 року — потім відрядження йому не подовжили. 

Зокрема, Солом’янський суд надає всі дозволи НАБУ в ході розслідування: розглядає запобіжні заходи щодо фігурантів справ НАБУ (тримання під вартою, застава, домашній арешт), надає дозволи на обшуки, виїмки тощо.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Комітет правової політики включив до порядку денного проєкт Юрчишина щодо реальної судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності