АНОНС — Верховний суд вирішить, чи рятувати Насірова у кримінальній справі на 2 млрд грн

22 серпня 2019 року Касаційний адміністративний суд Верховного суду України переглядатиме рішення Шостого апеляційного суду та Окружного адмінсуду Києва, які вирішили, що ексголова Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насіров виконував лише “церемоніальну функцію”, підписуючи незаконні розстрочки зі сплати податків на 2 млрд грн компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка. 

Початок засідання — 9:30. Адреса суду — м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5. Головуюча суддя — Мирослава Білак. 

2017 року Насіров подав позов до Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) про те, що начебто не відповідав як голова ДФС за надання розстрочок, чим хотів перекласти  усю відповідальність на місцеві податкові інспекції. ОАСК під головуванням одіозного судді Євгена Аблова повністю задовольнив позов Насірова.

НАБУ, САП та держпідприємство “Укргазвидубування”, за допомогою якого компанії Онищенка видобували газ, оскаржили це абсурдне рішення суду. 

Однак у червні трійка суддів апеляційного суду у складі Андрія Парінова, Олександра Беспалова та Наталії Літвінової спершу усунула від цієї справи НАБУ і САП, а потім ухвалила рішення на користь Насірова.

Якщо Верховний суд залишіть ці рішення в силі, то це може зіграти на руку Насірову у кримінальній справі проти нього. Зокрема, адвокати екс-податківця намагатимуться використати цю “перемогу” щоби довести, що Насіров начебто не міг зловживати своїм становищем в інтересах Онищенка.  

Нагадаємо, що колишнього керівника ДФС Романа Насірова обвинувачують у тому, що він ухвалив низку рішень, якими дозволив не платити податки компаніям Онищенка, які видобували газ. У результаті держава втратила понад 2 млрд грн. 

Кримінальну справу проти Насірова у листопаді 2017 року скерували до Шевченківського суду Києва. Проте вона досі не розглядається по суті, адже суд зобов’язав прокурора читати весь обвинувальний акт, який налічує майже 800 сторінок, а засідання відбуваються дуже рідко.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності