АНОНС — Верховний суд продовжить вирішувати, чи рятувати Насірова від кримінальної справи на 2 млрд

26 вересня Касаційний адміністративний суд Верховного суду України продовжить перегляд рішення судів попередніх інстанцій, які вирішили, що ексголова Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насіров виконував лише “церемоніальну функцію”, підписуючи незаконні розстрочки зі сплати податків на 2 млрд грн компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка.

Початок засідання — 10:00. Адреса суду — м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5. Головуюча суддя — Мирослава Білак.

На минулому засіданні 12 вересня Насіров попросив перенести розгляд справи через те, що його адвокат перебуває на засіданні в іншій справі. Проте судді відмовили йому і вирішили розглядати справу без адвоката.

Після чого ексголова ДФС заявив відвід усій колегії суддів, що суд також визнав необґрунтованим. Судді зупинили розгляд справи, аби інший суддя розглянув заяву Насірова про відвід.

Проте вже 13 вересня суддя Володимир Соколов відмовив Насірову у відводі суддів, після чого розгляд справи поновили

Нагадаємо, 2017 року Насіров подав позов до Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) про те, що начебто не відповідав як голова ДФС за надання розстрочок, чим хотів перекласти  усю відповідальність на місцеві податкові інспекції. ОАСК під головуванням одіозного судді Євгена Аблова повністю задовольнив позов Насірова.

НАБУ, САП та держпідприємство “Укргазвидубування”, за допомогою якого компанії Онищенка видобували газ, оскаржили це абсурдне рішення суду.

Однак у червні трійка суддів апеляційного суду у складі Андрія Парінова, Олександра Беспалова та Наталії Літвінової спершу усунула від цієї справи НАБУ і САП, а потім ухвалила рішення на користь Насірова.

Якщо Верховний суд залишіть ці рішення в силі, то це може зіграти на руку Насірову у кримінальній справі проти нього. Зокрема, адвокати екс-податківця намагатимуться використати цю “перемогу” щоби довести, що Насіров начебто не міг зловживати своїм становищем в інтересах Онищенка.

Колишнього керівника ДФС Романа Насірова обвинувачують у тому, що він ухвалив низку рішень, якими дозволив не платити податки компаніям Онищенка, які видобували газ. У результаті держава втратила понад 2 млрд грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності