Підтримати

АНОНС – Верховний суд може повернути у справу Мартиненка прокурора, якого відвели за грюк дверима

У середу 9 жовтня Верховний суд розгляне касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного суду який відмовився повернути прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрія Перова до справи екснардепа Миколи Мартиненка.  

Початок суду – 10-00. Адреса суду – м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 4а (вхід зі сторони поліклініки МВС України). Головуючий суддя – Андрій Чистик.

Нагадаємо, що прокурора САП Андрія Перова Шевченківський районний суд міста Києва відвів від справи Мартиненка перед початком її розгляду. 

Причиною відводу стала оголошена Перову прокурорською кваліфкомісією догана, через те, що він начебто грюкнув дверима в іншому судовому засіданні щодо справи Мартиненка. 

Судді Шевченківського суду на основі догани побачили упередженість у тому, що прокурора притягнули до відповідальності за заявою одного з адвокатів екснардепа.

Утім 22 січня 2019 Велика Палата Верховного суду скасувала рішення прокурорської комісії про догану. Тобто єдина обставина для  відводу Перова уже скасована судом.

Після цього прокурори САП просили переглянути відвід, однак Шевченківський суд зрештою став на бік Мартиненка. Більше того, заяву САП про повернення у справу прокурора розподілили на суддів із порушенням порядку. 

Рішення про відмову повернути Перову у справу оскаржувалося, але Київський апеляційний суд також “підіграв” адвокатам Мартиненка. Він скасував рішення першої інстанції, але вигадав нові причини буцімто упедженності прокурора Перова. Тепер остаточне рішення за Верховним судом. 

Нагадаємо, Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”. 2 жовтня 2019 року цю справу передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, де її почнуть слухати заново.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності