Підтримати

АНОНС — Верховний суд вирішить, чи переносити справу експертки “рюкзаків Авакова” до Києва

У п’ятницю 10 травня Касаційний кримінальний суд Верховного суду України ухвалить рішення, чи переносити до Києва розгляд справи Надії Бугрової — експертки зі справи “рюкзаків Авакова”. Наразі ж кейс слухає Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області.

Початок засідання — 10.00. Адреса суду — Київ, вул. Пилипа Орлика, 4. Головуючий суддя — Віктор Остапук.

Надія Бугрова була експерткою у так званій “справі рюкзаків Авакова”. Вона встановила, що вартість рюкзаків була завищеною в п’ять разів. Саме на її висновок посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Наразі Бугрову обвинувачують у шахрайстві зі шкодою у п’ять тисяч гривень і підробці експертних висновків. За це їй загрожує до 3 років обмеження волі. Справу вела поліція Хмельницької області разом з військовою прокуратурою.

Згідно з законом, справи розглядаються в судах населених пунктів, де вчинений злочин. За словами адвоката Бугрової Віктора Чевгуза, її дії, які обвинувачення вважає злочинними, були вчинені у Києві, а не в Кам’янці-Подільському.

Суддя задовольнив клопотання адвоката експертки про зміну підсудності і тепер Верховний суд України має вирішити, де слухатиметься справа Бугрової.

Під час першого судового засідання 12 квітня адвокат подавав клопотання про відвід військових прокурорів, які процесуально ведуть справу. На його думку, справу мала б розслідувати районна поліція під наглядом районної прокуратури. Однак суд не задовольнив це клопотання.

Тоді ж Віктор Мужило, якого слідство визначило потерпілим, заявив, що не має претензій до Бугрової. Він не вважає, що експертка завдала шкоди компанії ТОВ БК “ПоділляТрансбуд”, директором якої і є Мужило.

У листопаді 2018 до Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу у Києві слідчі з поліції Хмельницької області.

Слідчих поліції цікавили перш за все матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова, реального покарання за яку ніхто не поніс.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності