АНОНС — В апеляції ВАКС в режимі відеоконференції продовжать слухати справу Труханова щодо “Краяну”

У п’ятницю 13 березня, а також у вівторок і середу 17 та 18 березня в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) продовжать розгляд справи за обвинуваченням  мера Одеси Геннадія Труханова зі спільниками у розкраданні 92 млн грн під час закупівлі міською радою будівель заводу “Краян”.

Початок засідання: 10:00. Адреса суду: провулок Хрестовий, 4. Головуючий суддя: Віктор Панкулич. 

На минулому засіданні обвинувачені подали клопотання про проведення засідань в режимі відеоконференції, під час якої фігуранти справи перебуватимуть в Одесі, а прокурор та дехто із захисників — у приміщенні ВАКС.

Суд погодився, тому наступні засідання відбуватимуться у такому форматі. Проте головуючий суддя Панкулич попередив, що за найменшого зловживання своїми правами він змусить усіх обвинувачених далі їздити до Києва на засідання.

Також на минулому засіданні адвокати по черзі заявили колегії суддів і особисто головуючому судді Панкуличу шість відводів. Суд відмовив в усіх шістьох випадках, бо жоден з відводів не був належним чином обґрунтованим.

Також адвокати намагалися добитися заборони деяким ЗМІ проводити онлайн-трансляцію засідання в соціальних мережах. Аргументували це тим, що у Кримінальному процесуальному кодексі немає про це згадки. Але суддя наголосив, що згідно з Конституцією України, дозволеним є те, що не заборонено. Такі транслції не заборонені, тож суд дозволив.

Нагадаємо, у липні 2019 року Малиновський районний суд Одеси повністю виправдав Геннадія Труханова і його спільників. Суд визнав майже усі докази Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) недопустимими.

Попри надмірну швидкість, з якою суд першої інстанції розглядав справу Труханова, апеляція Одеської області не встигла розглянути справу, бо почав свою роботу ВАКС. Тепер прокурори САП просять Апеляційну палату скасувати вирок і направити справу до першої інстанції Антикорсуду на новий розгляд.

***

Оперативно і стисло читайте про цю та інші справи на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності