Підтримати

АНОНС — В апеляції ВАКС почнуть слухати найгучнішу справу Труханова щодо розкрадань 92 млн грн

У понеділок 10 лютого в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відбудеться перше засідання у справі про розкрадання 92 млн грн під час закупівлі Одеською міськрадою будівель заводу “Краян”. Раніше Малиновський райсуд Одеси виправдав усіх обвинувачених, зокрема мера Геннадія Труханова.

Початок засідання: 10:30. Адреса: провулок Хрестовий, 4. Головуючий суддя: Віктор Панкулич.

Для будівництва так званої європейської мерії 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купила приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн. Виявилося, що ця ціна у 43 рази вища, ніж раніше ці приміщення купила фірма-прокладка. 

Пізніше прокурори САП змінили обвинувачення зі 185 млн на 92 млн грн. З обвинувачення прибрали один аргумент, аби збільшити шанси на обвинувальний вирок.

Проте у липні Малиновський районний суд Одеси повністю виправдав Геннадія Труханова і його спільників. Суд визнав майже усі докази Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) недопустимими.

Попри надмірну швидкість, з якою суд розглядав справу Труханова, апеляцію не встигли подати до нереформованого Апеляційного суду Одеської області. Тепер справа слухатиметься в Апеляційній палаті ВАКС.

До речі, у вироку судді на користь Труханова оцінили аналітичну довідку, яку прокурори не надавали суду як доказ, а це заборонено кримінальним процесуальним кодексом (КПК). Вони також оцінили показання свідка, якого не викликали до суду та не допитували під час засідань. Хоча згідно з КПК, приймати до уваги слова свідка можна лише тоді, коли він був безпосередньо допитаний у суді.

Це свідчить про цілковиту упередженість і заздалегідь підготовлене виправдання для одеського мера. Центр протидії корупції і САП у зв’язку з цим подали до Вищої ради правосуддя (ВРП) скарги на суддів Сергія Черевка, Дмитра Передерка і Віктора Короя. Але ВРП навіть не взяла їх до розгляду. 

***

За деталями розгляду у ВАКС справ щодо Труханова та інших можна слідкувати на нашому каналі в соцмережі Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — Антикорсуд вирішить, чи брати під варту “слугу народу” Юрченка
АНОНС — В Антикорсуді спробують відновити справу “Роттердам+”, яку безпідставно закрив прокурор САП

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності