АНОНС — У ВАКС почнуть розгляд справу “бурштинових екснардепів” Розенблата і Полякова

У середу 11 грудня у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбудеться підготовче засідання у справі про отримання хабарів ексдепутатами Бориславом Розенблатом і Максимом Поляковим за сприяння у врегулюванні видобутку бурштину. 

У 2016 році Національне антикорупційне бюро (НАБУ) встановило, що видобуток бурштину є однією з найкорупційніших сфер діяльності в Україні. Для виявлення причтених до цього політиків НАБУ влаштувало спецоперацію: створили дегенду, за якою фірма з ОАЕ “Фуджейра” хоче інвестувати в український бурштин за умови зміни законодавства у цій сфері.

Для реалізації операції залучили агента НАБУ з вигаданим ім’ям “Катерина”. Їй надійшли пропозиції від осіб, пов’язаних з колишніми депутатами Бориславом Розенблатом, який готував зміни до законодавства про врегулювання видобутку бурштину, та Максимом Поляковим, щодо сприяння змінам в законах за хабарі. 

За версією НАБУ, протягом 2016-2017 Розенблат і Поляков отримали близько 300 тисяч доларів хабарів за внесення законопроектів до Верховної Ради, впливу на посадовців Дергеокаастру, Держлісгоспу, сприяння у скасуванні та отриманні низки дозволів. 

У липні 2017 Рада зняла недоторканність з депутатів і дала дозвіл на притягнення їх до відповідальності. Генеральний прокурор оголосив їм підозру. Вже у жовтні 2018 року обвинувальний акт скерували до суду. 

Розенблат неодноразово намагався завадити розслідуванню. За його позовом Окружний адмінсуд виніс рішення, що докази у справі НАБУ збирало нібито незаконно. Також він добився кримінальної справи на детективів за начебто провокацію хабаря

Більше того, у жовтні 2017 року Розенблат намагався вилетіти з Києва, проте співробітники НАБУ запобігли цьому вже в аеропорту “Жуляни”. Вони заявили, що екснардеп міг вивезти за кордон важливі докази у справі.

Після початку роботи ВАКС Печерський суд, де раніше слухалася справа, довго не передавав її до Антикорсуду. Зокрема, через різні причини не відбувалося навіть засідання суду, на якому мали б передати справу. Це сталося лише 28 жовтня і за рішенням

 Верховного Суду, через який Печерський суд вирішив передати справу. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності