Підтримати

АНОНС — У суді продовжать розглядати позов ексдержуповноваженої АМКУ Загребельської до Зеленського, який незаконно її звільнив

У середу 18 вересня у Верховному суді України продовжать розгляд позову колишньої державної уповноваженої Антимонопольного комітету (АМКУ) Агії Загребельської до президента України Володимира Зеленського. Ексдержуповноважена АМКУ доводить у суді, що президент звільнив її незаконно.

Початок засідання: 14-30. Адреса суду — Київ, вул. Московська, 8, корпус 5. Головуюча суддя — Наталія Блажівська.

Згідно з законом, звільнення державного уповноваженого АМКУ має відбуватися за такою процедурою: прем’єр-міністр вносить подання на підставі пропозиції керівника Антимонопольного комітету.

Але на минулому засіданні стало відомо, що тодішній прем’єр Володимир Гройсман не вносив такого подання. Натомість, як зазначено у відповіді офісу Президента на запит Центру протидії корупції, Загребельську звільнили начебто на підставі подання голови АМКУ Юрія Терентьєва.

Це є грубим порушенням закону, адже голова АМКУ не має повноважень вносити такі подання. Більше того, підстав для звільнення Загребельської не було. 

Як виявилося пізніше, в Офісі президента повідомили неправдиву інформацію, адже і сам Терентьєв не вносив подання на звільнення.  

Під час першого судового засідання суд задовольнив клопотання адвокатки Загребельської про витребування доказів від Антимонопольного комітету, які не надали на її адвокатський запит.

Згодом засідання вирішили перенести на прохання представниці президента для того, щоб та мала час ознайомитися з матеріалами. 

Нагадаємо, 5 липня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Агії Загребельської.

Ексуповноважена АМКУ стверджує, що її звільнення могло бути вигідне впливовим монополістам, щодо яких вона проводила розслідування або по справах яких вона голосувала проти вигідних для них рішень.

Агія Загребельська відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладкок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони та різноманітних схем у сфері Мін’юсту.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності