Підтримати

АНОНС — У суді продовжать допит свідків у справі Віталія Шабуніна

У вівторок 9 липня у Дніпровському районному суді Києва відбудеться чергове засідання у справі проти голови правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна, якого звинувачують у побитті журналіста, а насправді — провокатора та відеоблогера, що прикривається посвідченням журналіста непрацюючого видання. Суд вкотре має допитати рентгенолога, який оцінював ушкодження провокатора Всеволода Філімоненка.

Час: 15:00. Адреса суду: вулиця Кошиця, 5.

Лікаря-рентгенолога мали допитати ще на засіданні 27 травня, проте він не з’явився до суду, мотивувавши це тим, що нібито не може бути свідком у цій справі. Адвокат Шабуніна клопотав про залучення рентгенолога в обов’язковому порядку. 

Наступне засідання 3 червня не відбулося, бо суддя перебувала в нарадчій кімнаті щодо іншої справи. Допиту, відповідно, теж не було.

Необхідність допитати рентгенолога полягає в тому, що ушкодження у Філімоненка лікарі змогли виявити лише після 12 днів його перебування у лікарні. Відповідно, рентгенолог, за висновками якого і проводили експертизи, може розповісти, яким чином він визначав ступінь ушкоджень.

Під час попереднього засідання провокатор Всеволод Філімоненко просив допитати у справі колишнього президента України Петра Порошенка, генерального прокурора Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, у чому суддя відмовила.

Керівника ЦПК Віталія Шабуніна обвинувачують за статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” Кримінального кодексу України.

Так, улітку 2017 він вдарив Всеволода Філімоненка, який називає себе журналістом, а насправді — провокатора та відео-блогера, що прикривається посвідченням журналіста видання, яке не працює.

Медична експертиза щодо Філімоненка відбувалася зі значними порушеннями. Після інциденту лікарі “швидкої” не зафіксували перелому у провокатора, але вже через 12 днів сумнівний медексперт Давид Валіахметов виявив начебто ушкодження середньої тяжкості.

Валіахметов, який займає посаду завідуючого відділу судово-медичної експертизи Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, свого часу робив експертизи Роману Насірову та навіть “відмазував” вбивцю.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка
АНОНС — Справа Шабуніна: завтра у суді мають допитати провокатора Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності