АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

У понеділок 27 липня відбудеться засідання Верховного суду, на якому розглядатимуться скарги захисту Бахматюка та інших фігурантів справи  “ВіЕйБі”-банку. Адвокати фігурантів і самого Бахматюка просять забрати справу з Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який зараз розглядає її незаконне закриття генпрокуроркою Іриною Венедіктовою. У Бахматюка вважають, що розглядати це рішення мають в Київському апеляційному суді, а не в антикорупційному.

Адреса суду: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 4 “А”
Час: 27 липня, 14:00. 

Суддя: Микола Мазур. 

Варто відмітити, що Верховний суд вже відмовив один раз в аналогічних скаргах у цій справі. В понеділок буде розгляд декількох об’єднаних скарг адвокатів.

У понеділок, 20 липня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду почала переглядати абсолютно ганебне і незаконне рішення Печерського районного суду Києва, яким фактично генпрокурорку зобов’язали закрити справу агробарона Бахматюка. 

Печерський суд взагалі не мав права розглядати цю справу і раніше вже 7 разів відмовляв захисту Бахматюка. Це виключна юрисдикція ВАКС.

Наступне засідання Антикорупційного суду призначене на 28 липня. Проте, якщо Верховний суд вирішить передати справу в Київську апеляцію, то засідання у ВАКС вже не відбудеться. Натомість справу вирішуватимуть у судах, через бездіяльність і зловживання яких і створювався Антикорупційний суд.

Нагадаємо, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова скасувала постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська про відновлення справи про ймовірне розкрадання 1,2 млрд грн “ВіЕйБі”-банку його власником Олегом Бахматюком зі спільниками. Фактично це означало закриття справи і нівелює всі підозри і слідчі дії, здійснені після її поновлення минулого року.

Аргументувала вона це незаконним рішенням Печерського районного суду, яким той зобов’язав генпрокурорку це зробити за скаргою адвокатів Бахматюка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності