Підтримати

АНОНС — ЦПК добиватиметься відновлення справи “Роттердам+” в Антикорсуді

У четвер, 1 жовтня, у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбудеться розгляд  скарги Центру протидії корупції (ЦПК) на постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка про закриття справи “Роттердам+”.

Початок засідання: 8:30

Слідча суддя: Оксана Олійник.

Адреса суду: вул. Хрещатик 42А.

Громадська організація ЦПК подавала заяву до Національного антикорупційного бюро ще у листопаді 2016 року , дані з якої були використані для відкриття провадження. Отже, ЦПК є заявником у справі і має право оскаржувати її закриття. 

ЦПК намагатиметься довести, що прокурор Пономаренко безпідставно закрив справу: по-перше, він керувався висновками експертів, які не спростували збитки, а просто заявили, що не мають компетенції їх встановлювати; по-друге, є ще велика кількість інших серйозних доказів у справі, які прокурор не врахував, закриваючи її; по-третє, слідство ще могло зробити додаткові експертизи і провести рецензію попередніх. До того ж існують експертизи 2019 року, які підтверджують збитки. 

Раніше закриття справи оскаржував інший заявник у справі — ексдепутат і колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак. Проте суддя ВАКС Катерина Широка відмовила в її задоволенні. Чумак оскаржуватиме це рішення в Апеляційній палаті ВАКС. 

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом НКРЕКП щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула безпідставно передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів, а збитки оцінили аж на 19 мільярдів.

У серпні 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк, гендиректор компанії “ДТЕК мережі” Іван Гелюх та інші.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
“Страховая компания – это ваша дойная корова, ее надо беречь”. Деталі засідання у справі екстопменеджера “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності