АНОНС СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ— САП “зливає” справу менеджера Фірташа?

28—30 березня у Заводському районному суді Запоріжжя відбудуться судові засідання у справі «фірташевського» директора «Запорізького титано-магнієвого комбінату» Володимира Сивака. На думку юристів ЦПК, які відслідковують цю справу, є серйозна загроза, що справа фактично “зливається” через прокурорів, які не надають важливих доказів.

Початок судових засідань у справі ЗТМК  28—30 березня о 10:30. Адреса Заводського районного суду: м. Запоріжжя, вул. Лізи Чайкіної 65. Колегія суддів — Яцун О.С., Марченко Н.В., Сінєльнік Р.В. Обвинувачення — прокурори САП Ольга Ярова та Вадим Сидоренко.

Нагадаємо, що НАБУ звинувачує директора «ЗТМК» Володимира Сивака у розтраті майже 500 мільйонів гривень, які мали бути витрачені на модернізацію підприємства, а пішли – “на користь третіх осіб”.

Ключовим доказом у цій справі є банківські виписки по рахунку ТОВ «ЗТМК» в Надра банку, що підтверджують виведення Сиваком 492 мільйонів гривень призначених на модернізацію підприємства. Без цього доказу визнати винним директора «ЗТМК» у вчиненні особливо тяжкого корупційного злочину та конфіскувати його майно буде неможливо.

Тим не менше прокурори САП поки не поспішають вживати заходів для надання цих виписок в банку Цього не було зроблено впродовж останніх двох місяців.

Якщо 28-30 березня під час судових засідань прокурори САП не нададуть ключовий доказ у справі, Володимира Сивака — директора ЗТМК можуть виправдати. Адже доводити виведення коштів без банківської виписки це те саме, що звинувачувати наркоторгівця в торгівлі наркотиками без наявності останніх.  

Скандальну справу щодо «ЗТМК» розпочала поліція ще у 2015 році, а потім передала її в НАБУ. Як встановили детективи, упродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК» виділили 880 мільйонів гривень. Однак ці гроші використали не на модернізацію підприємства, а вивели через підставні компанії на інші рахунки компаній, афілійованих з Дмитром Фірташем.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності