Підтримати

АНОНС – Судове засідання у справі ЦПК проти СБУ

Завтра, 25 січня о 14.30 відбудеться судове засідання по суті у справі засекречення декларацій працівників Служби безпеки України, які Центр протидії корупції вимагає розсекретити та оприлюднити відповідно до закону.

Судове засідання відбудеться в Київському апеляційному адміністративному суді, за адресою: вул. Московська 8, корп. 30, зал. 12. Справа №826/1408/17. Колегія суддів: Кузьменко В.В., Василенко Я.М., Степанюк А.Г.

На засідання вперше суд зобов’язав з’явитися заступника Голови СБУ з питань таємниць – Пояркова Вадима Олександровича, який і приймав рішення всупереч закону про засекречення декларацій всіх працівників СБУ.


Нагадаємо, що ще рік тому громадська антикорупційна організація Центр протидії корупції подала до суду на Службу безпеки України через засекречення інформації з декларацій співробітників СБУ.

Визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею, подача декларацій не до Реєстру НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі, активісти вважають незаконним.

На частину цієї інформації накладено гриф “цілком таємно”, на частину – “таємно”. При цьому, незаконно засекречено навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента.

Антикорупціонери мають намір в судовому порядку змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”
ЗАЯВА — Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора
Zero Corruption: Центр протидії корупції оновив бренд та розширює коло діяльності

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності