АНОНС — Судова реформа Зеленського: Рада суддів визначиться з 3 членами Конкурсної комісії до ВККС

22 листопада Рада суддів на своєму засіданні обере трьох членів Конкурсної комісії, яка буде оцінювати кандидатів у члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Саме від них залежить, чи буде новий склад ВККС доброчесним. 

Де: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ).

Коли: 11 год. 00 хв. 22 листопада 2019 року. 

Згідно із законом щодо судової реформи, проголосованим Верховною Радою у жовтні, повністю перезавантажується ВККС, яка рекомендувала недоброчесних суддів до Верховного Суду та провалила кваліфікаційне оцінювання служителів Феміди.  

За формування нового складу ВККС відповідальна Конкурсна комісія, яка наполовину складатиметься з представників від Ради суддів. 

Серед членів Ради суддів, зокрема, є судді, які мають проблеми зі статками, ухвалювали свавільні рішення щодо учасників Революції Гідності та порушували етичні правила. 

Так, членкиня Ради суддів Олена Журавська брала участь у переслідуванні активістів під час Революції Гідності; Юрій Власов та Олексій Котеньов володіють статками, які очевидно не відповідають їх доходам; судді Сергій Єремейчук, Оксана Савенко та Вадим Бутенко отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності під час кваліфікаційного оцінювання, а Олег Головенко взагалі це оцінювання провалив, бо не склав іспит. 

Громадськість закликала Раду суддів делегувати гідних представників у Конкурсну комісію з обрання членів ВККС, які відповідають найвищим етичним стандартам, критеріям доброчесності, і репутація яких не викликає сумнівів ні серед суддів, ні у суспільства. 

Акредитація: (044) 2777634 (33) або на e-mail: pressoffice@court.gov.ua

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності