Підтримати

АНОНС – Суд вирішить, чи знімати звинувачення з головної спільниці Труханова

У п’ятницю 9 листопада о 14.00 у Малиновському районному суді Одеси відбудеться засідання у справі мера Одеси Геннадія Труханова, під час якого суд має розглянути  клопотання про закриття справи щодо однієї із ключових фігуранток — Галини Богданової.

Попереднє засідання відбулося 1 листопада. Тоді суд взяв перерву, щоб отримати потрібну постанову Одеської прокуратури.

Справа в тому, що Одеська поліція незаконно відкрила справу щодо Богданової, аналогічну тій, яку розслідує НАБУ та САП, та визнала спільницю Труханова “невинною”. Згідно із законом, Одеська прокуратура була зобов’язана скасувати цю постанову, чого відразу не зробила.

Очевидно, що це зробили навмисне, аби створити підстави закрити справу щодо Богданової, яку наразі відстоює в суді антикорупційна прокуратура.

Своєю чергою, генпрокуроратура відреагувала на клопотання Центру протидії корупції та змусила Одеську прокуратуру скасувати незаконну постанову слідчого.

У суді підтвердили, що заплановане на 9 листопада засідання, відбудеться. Однак на офіційному сайті Одеської мерії йдеться про те, що Труханов сам виписав собі відрядження у Рим від 6 до 9 листопада. Цілком імовірно, що мер Одеси не встигне повернутися і засідання перенесуть.

Після надання постанови прокурора одеської місцевої прокуратури про “продовження розслідування” щодо Богданової — суд не матиме підстав для закриття справи щодо неї у кримінальній справі НАБУ/САП. Тому взагалі не дивує неочікуване відрядження Труханова за кордон, що свідчить про зміну його планів. А без нього  суд не матиме права проводити повноцінне засідання”, — зазначає юрист ЦПК Віталій Цокур.

Зрештою все одно існує загроза, що і нову постанову зможуть скасувати. Це знову створить ризик вивести оцінщицю Труханова зі справи. Тоді неможливо буде довести вину Труханова і його поплічників.

Зауважимо, що саме Богданова оцінила розвалені будівлі екс-заводу “Краян” у 40 разів дорожче від їхньої попередньої вартості. Це дозволило Одеській міськраді купити будівлі колишнього заводу за значно завищеною ціною.

Клопотання про закриття справи щодо Богданової подали адвокати Труханова під час засідання 26 жовтня.

Нагадаємо, 2016 року Одеській міськраді на чолі з Трухановим купити приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн, яке за 10 місяців до того, приватна фірма придбала в державного товариства через “компанії-прокладки” за 4,3 млн грн.

Посилаючись на оцінку Богданової, Труханов обґрунтував перед “необізнаними” депутатами Одеської мерії вартість майже зруйнованого екс-заводу і ті ухвалили потрібне йому рішення про купівлю майна за завищеною ціною.

Голова суддівської колегії у справі Труханова — Сергій Черевко — син суді Апеляційного суду Одеської області Павла Черевка, статки сім’ї якого не відповідають доходам. Іншим членом колегії є Дмитро Передерко, у декларації якого 60 тис дол готівки, 2 квартири та недобудований житловий будинок.

Адреса суду – м. Одеса, вул. Василя Стуса, 1а.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності