Підтримати

АНОНС – суд ЦПК проти СБУ

Сьогодні, 10 травня о 16:30 відбудеться судове засідання по суті справи засекречених декларації керівництва Служби безпеки України, які Центр протидії корупції вимагає розсекретити та опублікувати відповідно до закону.

Судове засідання відбудеться в Окружному адміністративному суді Києва за адресою: вул. Петра Блобочана, 8, корпус 1. Справа ЦПК проти СБУ розглядатиметься колегією суддів: Р.Арсірій, О.Огурцов, В.Кузьменко.

Нагадаємо, у березні громадська антикорупційна організація Центр протидії корупції подала до суду на Службу безпеки України через засекречення інформації з декларацій співробітників СБУ. Визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій – державною таємницею, подача декларацій не до Реєстру НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі, активісти вважають незаконним.

Відоповідачем у справі є Служба безпеки України та заступник голови СБУ з питань державної таємниці, якого ЦПК просить допитати в суді, адже саме цей високопосадовець своїм рішенням відніс до державної таємниці інформацію, що міститься у деклараціях особового складу СБУ. На частину цієї інформації накладено гриф «цілком таємно», на частину – «таємно». При цьому, незаконно засекречено навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента.

Антикорупціонери мають намір в судовому порядку змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також – визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності