АНОНС — Суд розгляне адмінпротокол на нардепа Павелка. Загалом їх 13

У понеділок 25 березня Печерський районний суд міста Києва розгляне один із тринадцяти адміністративних протоколів, складених Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) на народного депутата, голову бюджетного комітету Верховної Ради і президента Федерації футболу України Андрія Павелка.

Засідання призначене на 10:00. Суддя – Білоцерківець О.А.. Адреса суду: Хрещатик 42а, каб. 11.

Як відомо, НАЗК склало 13 адмінпротоколів щодо Андрія Павелка про вчинення ним низки корупційних правопорушень.

Зауважимо, що це вже буде четверта спроба Печерського суду почати розглядати ці протоколи. На попередні засідання не з’являвся сам Павелко, аргументуючи це пленарними тижнями. Однак цього понеділка тиждень не пленарний, тому можливо нардеп таки з’явиться на засідання.

Чи не вперше в історії НАЗК складена така кількість протоколів про адміністративні порушення щодо однієї особи, а тим більше нардепа. Така щедрість може бути пов’язана із тим, що Павелко хоче легалізувати законність своїх дій за допомогою Печерського суду міста Києва.

Як відомо Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідує декілька справ щодо нардепа. Одна зі справ стосується лобіювання ним виділення бюджетних коштів для будівництва футбольних полів — адже 640 млн грн в кінцевому результаті отримала компанія підконтрольна очолюваної Павелком Федерації футболу.

Очевидно нардеп буде намагатися встановити через суди відсутність ознак корупції в його діях, аби в подальшому прикриватися цими судовими рішеннями перед НАБУ.

Якщо в постановах Печерського суду буде зазначено про відсутність конфлікту інтересів, Павелко може використати такі рішення у кримінальній справі щодо нього, яку наразі розслідує Національне антикорупційне бюро (НАБУ). Мовляв раніше суд уже підтвердив, що ніякої корупції в діях Павелка не було.

Наразі склалася небезпечна судова практика, коли фігуранти гучних корупційних справ через адміністративні та господарські суди вибивають собі «потрібні» докази, що в майбутньому можуть стати підставою для ухвалення виправдувальних вироків або ж укладення угод із прокурором.

Слід нагадати, що у травні 2018 року Центр протидії корупції (ЦПК) звернувся до НАБУ із заявою про вчинення Павелком корупційного злочину під час закупівлі за бюджетні кошти штучного покриття для футбольних полів.

Згодом НАБУ повідомило, що було порушене кримінальне провадження за заявою ЦПК.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності