Підтримати

АНОНС – Суд продовжить вивчати тендерну документацію у справі Мартиненка

У понеділок 4 лютого у Шевченківському районному суді міста Києва продовжиться судовий розгляд у справі за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка.

Суд продовжить досліджувати тендерну документацію щодо закупівель держпідприємства НАЕК “Енергоатом”, а також обіцяв повернутися до доказів, які відмовився розслідувати раніше.

Початок суду – 09:00. Адреса суду – Дегтярівська, 31-А. Головуюча суддя – Лідія Щебуняєва.

На останньому засіданні 28 січня суд дослідив документи щодо панамської фірми «Bradcrest Investment S.A.».

Судді встановили, що номінальним акціонером цієї компанії юристи екс-нардепа залучали громадянина Панами Джона Фостера, послуги якого оцінювалися в 250 доларів на рік.

Втім, як встановило слідство, кінцевим бенефіціаром панамської офшорки є саме Мартиненко. Хоча його адвокати неодноразово наполягали на тому, що реальним власником «Bradcrest Investment S.A.» є саме Джон Фостер.

Також колегія переглянули листування між працівницею швейцарського банку Наталією Фішер та представниками панамської юридичної компанії «Алкоган», яка супроводжувала випуск акцій та інші операції «Bradcrest Investment S.A.». Замовником випуску акцій «Bradcrest Investment S.A.» була також компанія Мартиненка — «Macross Investment Ltd».

Крім того, суд зачитував також електронне листування щодо укладення угод між «Bradcrest Investment S.A.» та компанією «Skoda JS a.s.».

Згідно з цим листуванням юристам та іншим особам, які готували документи, доручалося направити їх до Києва на адресу бізнес-центру “Софія” на провулку Рильському, 6 (4 поверх). Саме за цією адресою знаходилася приймальня екс-нардепа Миколи Мартиненка, у якій проводили обшук детективи НАБУ під час розслідування.

Нагадаємо, що у період 2008-2012 років за результатами проведення конкурсних процедур між товариством «Skoda JS» та держпідприємством НАЕК «Енергоатом» було укладено договори про закупівлю на суму, еквівалентну 65 млн євро. У результаті цих торгів, за версією сторони обвинувачення, Мартиненко заволодів коштами “НАЕК “Енергоатом” в сумі 6,4 млн євро.

Раніше “Наші гроші” повідомляли, що справа Мартиненка є лідером за темпами розгляду справ НАБУ в Шевченківському районному суді міста Києва. Попри це сторона захисту постійно наголошує на необхідності прискорення та вимагає не озвучувати в суді частину письмових доказів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У ВАКС почнуть розгляд справу “бурштинових екснардепів” Розенблата і Полякова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності