АНОНС — Справа ОГХК: суд допитає першого заступника Журила

Завтра, 17 січня у Солом’янському районному суді міста Києва відбудеться чергове засідання у справі за обвинуваченням відстороненого виконувача обов’язків голови правління ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” Руслана Журила та його екс-заступника з комерційних питань Юрія Перцева у нанесенні збитків підприємству в майже 300 млн грн. Суд має допитати першого заступника в.о. голови правління ОГХК Олександра Гладушка.

Початок суду – 10:00. Адреса суду – вулиця Полковника Шутова, 1. Головуючий суддя – Сергій Агафонов.

Під час минулого засідання 9 січня допитали начальника відділу продажів і маркетингу ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” Олексія Мороховця.

Раніше він мав статус підозрюваного, однак рішенням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підозру йому закрили в зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

Також суд продовжив відсторонення від посади виконувача обов’язків голови правління ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” головного обвинуваченого у справі — Руслана Журила.

Попереднє засідання не відбулося через відсутність електроенергії в будівлі суду.

Раніше у суді представник потерпілого — держпідприємства—ОГХК, яка через організовану схему недоотримала прибутки, зачитав вимоги цивільного позову, а саме стягнення із обвинувачених завданих збитків у розмірі 296 млн грн.

Разом із тим судді встановили порядок дослідження доказів: спочатку допитати свідків, цивільного позивача, а вже потім досліджувати письмові (173 томи письмових матеріалів, 52 тисячі аркушів ) та речові докази. Наостанок суд залишив допит обвинувачених.

Нагадаємо, що керівництво ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” організувало корупційну схему продажу за заниженими цінами видобутих на ДП “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” концентратів через компанії-прокладки, які своєю чергою за ринковими цінами продавали концентрати реальним іноземним компаніям-споживачам. Внаслідок цієї схеми державному підприємству завдано збитків у загальній сумі майже 300 млн грн.

Колишній виконувач обов’язків ОГХК Руслан Журило також є фігурантом іншого провадження – так званої справи екс-нардепа Миколи Мартиненка. Його звинувачують у розкраданні коштів інших двох державних підприємств на майже 700 млн грн.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності