Підтримати

АНОНС — Справа Мартиненка: суд продовжить вивчати докази на флешці зі Швейцарії

У понеділок 14 січня у Шевченківському районному суді міста Києва продовжиться судовий розгляд у справі за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Суд продовжить досліджувати докази на флешці, наданій прокуратурою Швейцарії за запитом НАБУ.

Початок суду – 09:00. Адреса суду – Дегтярівська, 31-А. Головуюча суддя – Лідія Щебуняєва.

На останньому засіданні 10 січня суд почав досліджувати докази на флешці зі Швейцарії.

Зокрема,  у суді показали форму ідентифікації реального власника панамського офшору Bradcrest Investments зі швейцарського банку Fortis Banque (Suisse) S.A.

За даними слідства,  ця компанія отримувала відкати на українських підрядах НАЕК “Енергоатом” від чеської компанії Skoda JS. Так, на документах було видно підпис Мартиненка і його “правої руки” Павла Скаленка.

Також серед документів фігурує копія паспорту, електронна пошта, контактний телефон Мартиненка як особи, яка контролює фірму Bradcrest Investments.

Крім того, на засіданні продемонстрували лист про те, що Володимир Святненко відповідальний за контакти між компанією Skoda та Bradcrest в Україні. Святненко теж є фігурантом справи і тісно пов’язаний із Мартиненком. Щодо нього та Скаленка справа була виділена в окреме провадження і поки що не передана до суду.

Також суд вивчив платіжні доручення панамського офшору з проханням перерахувати різні суми — 35 тисяч євро, 9 тисяч євро, 15 тисяч євро, 20 тисяч євро. Доручення підписував Павло Скаленко.

Гроші йшли на різні побутові витрати, зокрема на меблі, виявлені потім у салоні краси дружини Мартиненка. Прокурор Скибенко також надав докази перерахунку фірмою Bradcrest Investments 250 тисяч євро на рахунок фірми Ukrainian Spirit, що контролювалась тодішнім колегою Мартиненка по парламенту, а нині заступником голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віктором Шемчуком.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — Антикорсуд вирішить, чи брати під варту “слугу народу” Юрченка
АНОНС — В Антикорсуді спробують відновити справу “Роттердам+”, яку безпідставно закрив прокурор САП

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності