Підтримати

АНОНС — Справа Мартиненка: суд повернеться до дослідження доказів в урановому епізоді

У вівторок 28 травня Шевченківський районний суд Києва має повернутися до дослідження доказів у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 17,2 млн доларів держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (СхідГЗК).

Початок засідання — 9:00. Адреса — вул. Дегтярівська, 31А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Державне підприємство “СхідГЗК”, згідно з рішенням Міненергетики, мало на 100% забезпечити енергетичні підприємства власною урановою сировиною.

Натомість керівництво вирішило закупити казахський уран через австрійську фірму-прокладку “Steurmann”, пов’язану з Миколою Мартиненком.

У результаті, австрійська фірма отримала ексклюзивне право на поставку уранового концентрату підприємству “СхідГЗК” протягом 2014-2018 років. Це завдало збитків державі на суму 17,2 млн доларів США.

Суд вже дослідив розпорядження Міненергетики, рух коштів по рахунку “Steurmann” і документи, надані з Австрії в рамках міжнародної правової допомоги. Також було досліджено висновки аудиторів та економічних експертів, які підтвердили збитковість внаслідок закупівлі урану.

Досліджувати докази мали і на минулому засіданні — 26 квітня.

Проте адвокати Мартиненка подали клопотання про проведення судово-економічної експертизи щодо вже дослідженого епізоду — розкрадання 6,4 млн євро держпідприємства “Енергоатом”.

Варто зазначити, що експертизи у цій справі вже проводилися, зокрема за ініціативою адвокатів обвинуваченого. Тому мета клопотання сторони захисту викликає запитання.

Утім, суд задовольнив клопотання адвокатів: експертизу проведуть у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз, який вже надавав необ’єктивні висновки у цій справі. На думку юристів ЦПК, таке рішення суддів є дуже упередженим.

Нагадаємо, Миколу Мартиненка обвинувачують в організації корупційної схеми з привласнення майже 700 млн грн з двох держпідприємств — “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і НАЕК “Енергоатом”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності