АНОНС — Справа Мартиненка: антикорупційна прокуратура надасть суду докази на 51 тис аркушів

У понеділок 12 листопада у Шевченківському районному суді міста Києва продовжиться судовий розгляд у справі колишнього нардепа Народного Фронту Миколи Мартиненка.

Засідання розпочнеться о 12.00. Адреса суду — вул. Дегтярівська, 31-А. Головуюча суддя — Щебуняєва Л.Л.

Під час засідання прокурор розпочне надавати суду зібрані в ході розслідування письмові докази. Як було озвучено загальний обсяг зібраних НАБУ і САП матеріалів становить 207 томів, а це понад 51 тисяча аркушів.

Важливо, що на останньому засіданні судді змінили власне рішення щодо порядку дослідження письмових доказів, які представлятиме прокурор.

Спочатку суд визначив, що прокурор надаватиме на кожному засіданні певний об’єм документів і суд одразу буде досліджувати ці документи.

Натомість захист Мартиненка категорично заперечив проти цього і вимагав від прокурора принести суду одразу весь обсяг документів і лише після цього розпочати дослідження. Після заперечень захисту та самого Мартиненка суд несподівано змінив своє ж рішення на користь останнього. 

Нагадаємо, що Мартиненко неодноразово робив заяви щодо майбутнього рішення суду на його користь.

Наведене свідчить про те, що таким чином захист Мартиненка матиме змогу фактично контролювати процес дослідження доказів прокурора та одразу на початку судового розгляду отримає розуміння щодо повного обсягу доказів, які представлятиме прокурор.

Крім того, під час минулого засідання прокурор САП Роман Симків закінчив зачитувати скорочену версію обвинувального акту.

Зі змісту обвинувачення стало зрозуміло, що великий обсяг доказів зібрано також за допомогою іноземних правоохоронців із Швейцарії, Чехії, Австрії та інших країн.

Засідання у справі екс-нардепа призначаються з тижневим інтервалом, у той час, коли в Шевченківському суді засідання у кримінальних справах зазвичай відбуваються не частіше, ніж раз на місяць.

Така не характерна для Шевченківського суду частота судових засідань може свідчити про поспіх суддів і намагання швидше розглянути справу.

Окрім Мартиненка обвинувачені у справі — С.Перелома, Р. Журило, О. Сорокіна, В. Богданець та В. Васильков.

Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

20 квітня 2017 року екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності