Підтримати

АНОНС — “Справа Логвинського”: фігуранти схеми хочуть поховати докази

У середу 11 вересня Касаційний кримінальний суд Верховного суду вирішить, чи звільняти від покарання Руслана Судара, підставного директора фірми ТОВ “Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт”, яка фігурує у справі екснардепа Георгія Логвинського.  Ця фірма була задіяна в схемі із заволодіння 54,18 млн грн державних коштів. 

Початок засідання — 14-00. Головуюча суддя — Наталія Марчук. Адреса суду: м. Київ,                вул. Пилипа Орлика, 4а.

Так, детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) встановили, що компанію ТОВ “Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт” використали для прикриття незаконної конвертації в готівку 54,18 млн грн, отриманих від пов’язаної з Логвинським компанії ТОВ “Золотой Мандарин Ойл”.

Руслан Судар погодився стати фіктивним засновником і директором “Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт”, а насправді ж жодні питання в діяльності фірми не вирішував. 

Судару оголосили підозру у фіктивному підприємництві, але через закінчення строків давності заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко подав клопотання про звільнення його від відповідальності. Суд першої інстанції відмовив у цьому, але апеляційний задовольнив клопотання. 

Рішення суду про звільнення від відповідальності підставного директора фірми є важливим доказом у “справі Логвинського”, оскільки підтверджує намір корупціонерів розкрадати і відмивати гроші. Тому помічниця екснардепа Марія Швець подала від імені своєї компанії “Анкіл” скаргу до Верховного суду, аби там скасували рішення про звільнення від відповідальності Судара.

Цікаво, що це не єдина підставна особа у “справі Логвинського”. Раніше від відповідальності через строки давності мали звільнити фіктивного керівника фірми “Золотий Мандарин Ойл”, яка отримала безпосередньо гроші з бюджету.

Проте 24 квітня 2019, у день, коли САП подала клопотання про звільнення від відповідальності Успенського, керівник САП Назар Холодницький різко змінив групу прокурорів, які займалися справою. 

Згодом, 4 червня 2019 заступник Холодницького Володимир Кривенко несподівано відкликав клопотання і захотів, щоб слідство у справі продовжилося, хоча щодо “пішака” Успенського за законом мали закрити справу.

Нагадаємо, що про справу Логвинського почали говорити після “акваріумних плівок” керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. 

Керівник САП гарантував свій контроль над справою нардепу, а від прокурора вимагав або відкласти її на невизначений строк, або закрити взагалі.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності