Підтримати

АНОНС — Справа фірташівського ЗТМК: суд знову спробує перейти до судових дебатів

У понеділок 20 травня Заводський районний суд Запоріжжя має перейти до судових дебатів у справі за обвинуваченням директора Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сивака у розтраті майже 500 млн грн коштів “Запорізького титано-магнієвого комбінату” (ЗТМК).

Початок засідання — 11-00. Адреса — місто Запоріжжя, вулиця Лізи Чайкіної, 65. Головуючий суддя — Олександр Яцун.

Судові дебати мають стати фінальним етапом справи щодо Сивака, яка тягнеться від грудня 2017 року.

У квітні, 16, 19 та 24 числа, мали провести три засідання у справі ЗТМК, проте жодного з них не відбулося, оскільки прокурори САП просили надати їм більше часу на підготовку до цих дебатів.  

У червні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) почали розслідувати розтрату коштів на ЗТМК, який на 51% належить державі, а на 49% — кіпрській компанії олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед”.

За умовами договору, компанія Фірташа “Толексіс” повинна була внести 110 млн доларів США для модернізації ЗТМК, однак гроші були витрачені Сиваком на інші потреби через банк олігарха.

У вересні 2016 року НАБУ затримало Сивака, оголосивши йому підозру. Після чого прокурори САП своїми рішеннями підігрували олігарху. Це призвело до затягування справи.

У грудні 2017, тобто понад рік після вручення підозри Сиваку, справу почав слухати Запорізький суд. У листопаді 2018 року одна із суддей у справі Нінель Марченко заявила, що представник ЗТМК на прізвище Шостак пропонував їй 50 тисяч доларів хабара за виправдання Сивака.

Враховуючи ймовірну упередженість інших двох суддів, прокурори САП намагалися відвести всю колегію суду від розгляду справи Сивака, подаваши відповідні заяви. Проте їм двічі відмовили, зокрема, на засіданнях 19 березня і 27 березня.

Нагадаємо, директора “Запорізького титано-магнієвого заводу” Володимира Сивака звинувачують у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства. Гроші у розмірі 880 мільйонів гривень протягом 2014-2015 років виділила компанія олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдінг лімітед”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності