АНОНС — Сьогодні має відбутися засідання у справі одіозного харківського судді Лазюка

Сьогодні 4 грудня у Полтавському районному суді має відбутися чергове засідання щодо  одіозного судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка, який звинувачується у хабарництві. Уже майже два роки справу не можуть почати слухати по суті. Існує ризик, що й сьогодні засідання можуть перенести.

Початок засідання — 13.00. Адреса суду — м. Полтава, вулиця Європейська, 154 А.

До суду справу щодо Лазюка передали у квітні 2016 року, але розгляд не дійшов навіть до початкової стадії    оголошення обвинувального акту.

Сергій Лазюк та його захисник очевидно намагаються затягнути справу. Так, засідання переносять через різні причини: спершу захворів адвокат одіозного судді, пізніше до суду не приїхав сам Лазюк.

Згодом адвокати Лазюка подали безліч клопотань, серед яких щодо роз’яснення минулих ухвал суду, про відвід судді і прокурору.

Окрім того, захист Лазюка подавав клопотання про зміну підсудності, оскільки в Октябрському районному суді Полтави слухається ще одне кримінальне провадження щодо отримання ним хабара.

Під час нечастих судових засідань Лазюк та його адвокат поводяться доволі самовпевнено. Одіозний суддя з Харкова нагадував про свій статус і робив зауваження суду щодо начебто неправильно застосування  колегією норм процесуального права, без дозволу контраргументував усі виступи і репліки прокурора САП Олексія Скибенка.

Більше того, на одному з засідань адвокат Лазюка навіть кричав на суддю Путрю. Сам же обвинувачений «між іншим» нагадав суддям про те, що у них попереду кваліфікаційне оцінювання у Києві. Також адвокат 2016 року подав на суддю Путрю дисциплінарну скаргу у Вищу раду правосуддя, яка наразі не розглянута.

Таким чином, незважаючи на те, що Лазюк заявляє про «фабрикування справи проти нього», очевидно він  панічно боїться розгляду справи по суті.

Нагадаємо, що Лазюка затримали у січні 2016 року під час отримання у службовому кабінеті 300 доларів США як частини від хабара за позитивне рішення у питанні, пов’язаному з житлом. Також Лазюк звинувачується в отриманні хабара 75 тис. грн за винесення рішення у цивільній справі щодо договору позики.

Захист заявляє, що  гроші судді підкинули, а справи сфабриковано як помсту через чесність і непідкупність Лазюка.

Зауважимо, що суддя Лазюк “прославився” цілою низкою сумнівних  рішень.

Він затвердив особливий статус російської мови в Харкові, складав адмінпротоколи на учасників місцевого Євромайдану, а також узаконив скандальне будівництво житлового комплексу, де отримала приміщення його екс-дружина. Саме на колишню дружину Лазюк переписав усі квартири та земельні ділянки. Судячи з е-декларації, у судді немає ні родичів, ні нерухомості, ні авто.

2008 року Лазюк визнав Геннадія Кернеса і Михайла Добкіна невинними у справі про вживання наркотиків.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності