Підтримати

АНОНС — САП оголосить Труханову змінене обвинувачення. Що це означає

У п’ятницю 31 травня відбудеться чергове засідання у справі мера Одеси Геннадія Труханова, обвинуваченого у заволодінні 185 млн грн під час купівлі мерією будівель заводу “Краян”. Йому зачитають змінене обвинувачення.

Початок засідання – 09:30. Адреса суду — Одеса, вул. Василя Стуса, 1а. Головуючий суддя — Сергій Черевко.

У квітні прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) попросили у суду три тижні для зміни обвинувачення, натомість отримали лише один.

Тим не менш, попри спроби суду обмежити час прокурорам, погодити зміну обвинувачення вдалося лише зараз.

Згідно з обвинуваченням, сума коштів, якою заволоділи фігуранти внаслідок купівлі за значно завищеною ціною будівлі “Краяну”, визначена вдвічі меншою — не 185 млн грн, а 92 млн.

Це зробили для того, щоб спростити обвинувачення, прибравши з нього аргумент про недоцільність купівлі будівлі для Одеської мерії. Саме цей аргумент могли б розбити в суді.

Тобто нове обвинувачення у справі Труханова збільшує шанси на обвинувальний вирок. Кваліфікація злочину та ймовірне покарання при цьому не змінюється: Труханову та фігурантам справи загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, що наступною стадією слухань у справі Труханова мають бути судові дебати, після яких оголосять вирок. Клопотання прокурорів про зміну обвинувачення дещо сповільнили шалений темп процесу, але фінальне рішення суду слід чекати же найближчим часом.

Нагадаємо, 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купили приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн, яке за 10 місяців до того, приватна фірма придбала в державного підприємства через “компанії-прокладки” за 4,2 млн грн.

Так, Малиновський суд Одеси розглядає  обвинувачення щодо Труханова та спільників від жовтня 2018 року.

Від початку 2019 судовий розгляд справи набрав небаченої в українських судах швидкості. Судді Черевко, Передерко та Корой відкладають усі інші засідання, аби якнайшвидше розглянути справу одеського мера.

……………………..

Чи світить Труханову покарання за аферу з “Європейською мерією”: https://bit.ly/2WnV3T5

Розвалини заводу для Одеси. Докази кримінальної справи Труханова: https://bit.ly/2HQoPvN

Справа Труханова: як Одеська мерія вже рік не може повернути 95 млн грн, розтрачених на схемі з “Краяном”: https://bit.ly/2FTUUAs

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судді Вищого антикорсуду отримали право карати осіб, які зривають засідання
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності