Підтримати

АНОНС – презентація онлайн-платформи проекту Ліки-контроль

Запрошуємо журналістів на прес-конференцію, де громадські активісти презентують онлайн-платформу проекту “Ліки-контроль” для перевірки препаратів, що були закуплені за державний кошт.

Відтепер кожен хворий на онкологію зможе в онлайн режимі дізнатись, чи були ліки, які йому пропонують придбати для лікування, вже закуплені державою, і чи не є це лікарським шахрайством.

Проект “Ліки-контроль” покликаний зупинити перепродаж пацієнтам ліків, які вже були закуплені за державний кошт і які мають надаватись їм безкоштовно в процесі лікування.

Прес-конференція відбудеться в середу, 17 лютого о 9.30 в приміщенні Українського кризового медіа центру за адресою вул. Хрещатик 2 (Український дім).

На прес-конференції шахрай-лялькар (актор лялькового театру) буде показувати як маніпулюють ліками та пацієнтами нечисті на руку лікарі. Ліки з його мотузок буде зрізати активіст та на прикладі показувати, як перевірити куплені ліки на предмет, чи не були вони попередньо оплачені коштом державного бюджету.

Учасники прес-конференції:

  • Устінова Олександра, керівник медичного напряму “Центру протидії корупції”;
  • Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”;
  • Олена Колеснік, директор Національного інститут раку;
  • Ірина Литовченко, БФ “Таблеточки”.

На прес-конференції буде пояснено функціонал сайту і в онлайн-режимі  продемонстровано, як можна подивитись наявність придбаних за державний кошт ліків для лікування онкології у всіх регіонах України, та в якій лікарні вони знаходяться.

Волонтери розкажуть про те, як вони стикалися з проблемою перепродажу ліків лікарями, і як були випадки, коли самі волонтери купували ліки, які вже були придбані за бюджетні кошти.

Минулого року на закупівлю ліків для лікування онкології дітей та дорослих з державного бюджету було виділено більше 750 млн. гривень. На 2016 р. ця сума аналогічна з 2015. Щороку в Україні більше 160 тис. українців діагностують діагноз онкологія, 90 тис. з них – помирає.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Нардеп від “Слуги народу” хоче “в чорну” проводити закупівлі медичних товарів для боротьби з епідеміями
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ утворити незалежну комісію для відбору членів Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності