АНОНС – Правоохоронний комітет Ради розглядатиме законопроєкт, який посилює відповідальність за брехню в деклараціях

У середу, 3 березня, Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглядатиме законопроєкт 4651, поданий Президентом Володимиром Зеленським. У ньому пропонується посилити відповідальність за неправдиве декларування та неподання декларацій.

Початок засідання о 15:00 трансляцію дивіться на YouTube-каналі комітету.

Законопроєкт передбачає в’язницю за брехню в декларації, чого раніше депутати намагалися уникнути. Однак, якщо комітет Ради не підтримає голосування законопроєкту у першому читанні та за основу, то чиновникам не загрожуватиме в’язниця за брехню у щорічних деклараціях за 2020 рік, дедлайн подачі яких – 31 березня цього року. 

У законопроєкті пропонується:

  • за умисне недостовірне декларування від 1,135 млн до 4,54 млн грн – штраф від 51 000 до 68 000 грн, громадські роботи від 150 до 240 годин або обмеження волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до 3 років;
  • за умисне недостовірне декларування понад 4,54 млн грн – штраф від 68 000 до 85 000 грн, громадські роботи від 150 до 240 годин, обмеження або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до 3 років;
  • за умисне неподання декларацій – штраф від 42 500 до 51 000 грн, громадські роботи від 150 до 240 годин або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до 3 років;
  • обидва злочини будуть віднесені до корупційних, що унеможливлює звільнення від кримінальної відповідальності, звільнення від покарання чи його відбування, призначення більш м’якого покарання, ніж передбачене законом;
  • уточнюється перелік осіб, які можуть нести відповідальність за статтями Кримінального кодексу та Кодексу про адмінправопорушення за недекларування та неподання декларацій.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд визнав неконституційною попередню норму про кримінальну відповідальність за недекларування, а в грудні депутати проголосували за “компромісний” закон. Його розкритикувала громадськість та міжнародні партнери. Насамперед закон зазнав критики через відсутність реального покарання за злочин, адже в’язниця для порушників передбачена не була. 

Законопроєкт враховує попередні зауваження до прийнятого закону і, що найважливіше, запровадить справедливі та пропорційні санкції за недекларування посадовців, включно із позбавленням волі за такі діяння. Раніше такий крок рекомендувала Венеціанська комісія та G7 у власній карті реформ.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності