АНОНС – Правоохоронний комітет Ради імовірно спробує ініціювати звільнення Рябошапки

Завтра, 4 березня, відбудеться засідання Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. Депутати можуть спробувати ініціювати звільнення Генерального прокурора України Руслана Рябошапки. 

Час: 15:00. Адреса: Садова 3а, зал 727.

Однак, комітет вже неодноразово вносив зміни в порядок денний просто під час засідань. Одночасно є розпорядження голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, у якому йдеться про те, що правоохоронний комітет має “внести пропозиції щодо порядку розгляду питання про діяльність Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України, Національного антикорупційного бюро України, Офісу Генерального прокурора у сфері подолання корупції в Україні і зміцнення правопорядку”. 

Фактично, комітет може запропонувати Раді проголосувати будь-що щодо правоохоронних органів, в тому числі розглянути рішення щодо висловлення недовіри генпрокурору. Згідно закону для ініціювання питання висловлення недовіри Генпрокурору потрібна ініціатива у вигляді  150 підписів народних депутатів , яка врешті має бути підтримана 226 голосами. Як повідомляють ЗМІ, наразі в Раді вже зібрано 180 підписів для ініціювання цього питання.

Також завтра відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, де питання, прийняті комітетом можуть одразу бути проголосовані.

Напередодні журналісти отримали в розпорядження документ від Офісу президента, призначений для деяких депутатів «Слуги народу» — так званий «темник», у якому є пояснення щодо претензій до Кабміну та силовиків. Депутатам пропонують говорити, що ні Офіс генпрокурора, ні НАБУ «не діють відповідно до запиту суспільства на справедливість».

Зауважимо, що 19 лютого цей комітет за пропозицією одіозного нардепа Максима Бужанського несподівано вніс зміни до свого порядку денного та вирішив розглянути незаконну постанову про звільнення директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника. Депутати рекомендували профільному регламентному комітету запропонувати винести цю постанову на розсуд Верховної Ради.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності