Підтримати

АНОНС — Плівки НАБУ: Вища рада правосуддя може відсторонити з посади скандальних суддів Окружного адмінсуду Києва

Завтра 20 серпня Вища рада правосуддя (ВРП) розгляне клопотання Генеральної прокуратури України щодо тимчасового відсторонення двох суддів Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка та судді Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітки, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади. Ці судді раніше стали героями плівок Національного антикорупційного бюро (НАБУ). 

Час — 10:00, 20 серпня. Адреса — м. Київ, вул. Студентська, 12-а. Доповідачі голова ВРП Володимир Говоруха та член ВРП Андрій Овсієнко. 

Одного із суддів ОАСК, який також фігурує на плівках, Євгенія Аблова ВРП відсторонила від здійснення правосуддя ще 8 квітня 2019 року у зв’язку з поданням про його звільнення з посади судді. ВРП ухвалило це рішення за скаргою ГО “Автомайдан”.

Так, 26 липня 2019 року НАБУ оприлюднило записи розмов з кабіенту голови ОАСК Павла Вовка. На записах чути, як голова та судді ОАСК домовляються чинити тиск на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яка мала перевіряти їхні знання, статки та репутацію, тобто проводити їхнє оцінювання.

Зокрема, на записах йшлося про те, що судді ОАСК за вказівкою голови суду забезпечать подання “потрібних” позовів до цього ж суду. Ці позови мали на меті створити штучні перешкоди в роботі самої ВККС, оскільки стосувалися її членів.

Крім того на “плівках” зафіксовано, що голова ОАСК тиснув на Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову, яка має квоту на призначення одного з членів ВККС. 

Денісова мала призначити до ВККС людину на прохання Вовка, в обмін на скасування трьох протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції. 

2 серпня  Павла Вовка і ще трьох суддів з плівок викликали до ГПУ, де їм вручили підозри у втручанні в роботу ВККС, перешкоджання її роботі та в ухваленні завідомо неправосудних рішень.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності