Підтримати

АНОНС — Після довгої перерви суд повернеться до дослідження доказів в урановому епізоді Мартиненка

У вівторок 6 серпня Шевченківський районний суд Києва після двомісячної перерви має повернутися до дослідження доказів у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 17,2 млн доларів держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (СхідГЗК).

Початок засідання — 9:00. Адреса — вул. Дегтярівська, 31А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Державне підприємство “СхідГЗК”, згідно з рішенням Міненергетики, мало на 100% забезпечити енергетичні підприємства власною урановою сировиною.

Натомість керівництво вирішило закупити казахський уран через австрійську фірму-прокладку “Steurmann”, пов’язану з Миколою Мартиненком. Це завдало збитків державі на суму 17,2 млн доларів США.

Суд вже дослідив розпорядження Міненергетики, рух коштів по рахунку “Steurmann” і документи, надані з Австрії в рамках міжнародної правової допомоги. Також було досліджено висновки аудиторів та економічних експертів, які підтвердили збитковість внаслідок закупівлі урану.

Останнє засідання у справі Мартиненка було в кінці травня 2019 року. До цього справу слухали майже щотижня. Зауважимо, що адвокати Мартиненка подали клопотання про проведення судово-економічної експертизи щодо вже дослідженого епізоду — розкрадання 6,4 млн євро держпідприємства “Енергоатом”.

Експертизи у цій справі вже проводилися, зокрема за ініціативою адвокатів обвинуваченого.

Утім, суд задовольнив клопотання адвокатів: експертизу проведуть у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз, який вже надавав необ’єктивні висновки у цій справі. На думку юристів ЦПК, таке рішення суддів є дуже упередженим. 

Нагадаємо, екс-нардеп Микола Мартиненко разом зі спільниками організували схему на закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман” на 17,2 млн доларів.

Окрім уранового епізоду, Мартиненка і його спільників підозрюють у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК “Енергоатом”.Збитки державі склали 6,4 млн євро. Докази у цій справі вже дослідили.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності