Підтримати

АНОНС — Печерський суд може скасувати розшук нардепа-втікача Онищенка

У п’ятницю 31 травня Печерський районний суд міста Києва може скасувати національний розшук народного депутата Олександра Онищенка, обвинуваченого в організації газової схеми на 3 млрд грн.

Час — 10 год. Адреса суду — вулиця Володимирська, 15. Головуюча суддя — Смик С. І.

У Печерському районному суді Києва розглядають клопотання адвоката Олександра Онищенка про скасування розшуку нардепа-втікача.

На його думку, НАБУ оголосило Онищенку підозру з порушеннями, тому вона начебто не має юридичної сили. Через це, начебто, і розшук обвинуваченого є незаконним.

Якщо суд скасує розшук, це фактично дозволить нардепу повернутися до України і уникнути затримання.

Під час засідань щодо цього клопотання прокурори намагалися добитися відведення головуючої судді Смик, проте колегія суддів відмовила їм. Натомість вдалося відвести від справи одного з суддів, замість якого долучили Сергія Вовка. Він свого часу виніс вирок нинішньому генпрокурору Юрію Луценку.

Газова справа Олександра Онищенка — одна з найперших і найгучніших справ НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Депутата обвинувачують в організації схеми з розкрадання природного газу, збитки для держави від якої склали майже 3 млрд грн.

В Україні існує практика, за якої приватні підприємства підписують з ПАТ “Укргазвидобування” угоду про спільне користування надрами і інвестують у видобуток газу. Дохід ділиться порівну між сторонами.

Підконтрольні Онищенку компанії добували газ за цим же принципом, але продавали його у кілька разів дешевше фіктивним фірмам-прокладкам, які своєю чергою перепродавали його за ринковою вартістю реальним покупцям. Нардеп і спільники продали газу на 740 млн грн за цією схемою.

Більше того, до схеми долучилася Державна фіскальна служба, яка дозволила компаніям Онищенка сплачувати ренту за користування надрами в розстрочку. По факту ж рентну плату державі ніхто так і не виплатив, що вилилося у збитки державі у понад  млрд грн.

НАБУ почало розслідувати справу наприкінці 2015 року. А в липні 2016 Верховна Рада проголосувала за затримання, арешт і притягнення до відповідальності депутата Онищенка. Однак перед тим, як це сталося, нардепу вдалося виїхати з України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності