Підтримати

АНОНС — Парламентські комітети сьогодні розглянуть три сумнівних законопроекти

Сьогодні, 21 листопада, парламентські комітети правоохоронної діяльності та із запобігання корупції розглянуть три законопроекти, що загрожують розслідуванню корупційних злочинів.

Початок засідань — 15.00. Адреса — вул. Садова 3-А.

ЗАКОНОПРОЕКТ №9014

Парламентський Комітет із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під керівництвом Андрія Кожем’якіна розглядатиме законопроект про фактичне скасування кримінальної відповідальності за хабарництво.

Законопроект №9014 пропонує встановити адміністративну відповідальність топ-посадовців за хабарництво (неправомірну вигоду) незалежно від розмірів хабара із покаранням у вигляді штрафу і конфіскації хабара.

Проте відповідальність за хабарництво передбачена також ст.368 Кримінального кодексу України.

У разі ухвалення законопроекту №9014 відповідальність за одні й ті ж самі дії — хабарництво — може бути як кримінальною, так і адміністративною.  

Це означає, що недоброчесні прокурори або судді зможуть “полегшити” долю хабарника і притягнути його до незначної адміністративної відповідальності (штрафу) замість позбавлення волі і заборони займати певні державні посади в результаті кримінальної відповідальності.

Крім того, Національна поліція також зможе вилучати і навіть “випадково” знищувати докази хабарництва під час здійснення провадження адміністративних правопорушень.

Автор проекту закону — нардеп від БПП Андрій Антонищак.

ЗАКОНОПРОЕКТ №4760

Крім того, комітет Кожем’якіна планує розглянути законопроект №4760 народного депутата Ігоря Попова, який створить додаткову можливість оскарження арештів та вилучень майна у кримінальних розслідуваннях.

Якщо законопроект ухвалять, власники сумнівного майна, наприклад, у разі його арешту зможуть дати своїм менеджерам або будь-якій третій особі довіреність на користування майном.

Такі підставні особи отримають право оскаржити арешт чи вилучення майна без необхідності “світити” самого власника.

ЗАКОНОПРОЕКТ №8517

Сьогодні ж парламентський комітет із запобігання корупції розглядатиме законопроект №8517 того ж Ігоря Попова, який фактично знищує незалежність правоохоронних органів у відкритті кримінальних справ за фактами незаконного збагачення посадовців.

Відповідно до законопроекту, розслідування незаконного збагачення стають можливими виключно після того, як Національне агентство із запобігання корупції перевірить декларацію посадовця і дійде висновку щодо наявності у ній ознак незаконного збагачення.

Варто нагадати, що наразі із понад двох мільйонів декларацій чиновників та політиків НАЗК за два роки роботи спромоглося перевірити лише декілька сотень. Поки декларації очікують перевірки, чиновники фактично отримають імунітет від відповідальності за незаконне збагачення.

Більше того, фактично законопроект передбачає надання НАЗК — органом виконавчої влади — дозволу правоохоронним органам на розслідування злочинів.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Комітет Ради визначився з новими кандидатами у комісію з обрання керівника САП від ОПЗЖ, Довіри та Слуг, які знову не відповідають закону

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності