Підтримати

АНОНС — Одеські судді спробують закінчити розгляд справи Труханова протягом двох тижнів

У четвер 20 червня відбудеться чергове засідання у справі мера Одеси Геннадія Труханова, обвинуваченого у заволодінні 185 млн грн під час купівлі мерією будівель заводу “Краян”. Йому продовжать зачитувати змінене обвинувачення та перейдуть до дебатів.

Початок засідання — 10:00. Адреса суду — Одеса, вул. Василя Стуса, 1а. Головуючий суддя — Сергій Черевко.

Після цього відновиться блискавичний темп розгляду справи — справу слухатимуть щодня від 24 до 27 червня та 1, 3, 5 липня.

У квітні прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) попросили у суду три тижні для зміни обвинувачення, натомість отримали лише один.

Тим не менш, попри спроби суду обмежити час прокурорам, погодити зміну обвинувачення вдалося лише зараз. 31 травня відбулося засідання, на якому прокурори САП почали зачитувати нове обвинувачення.

Згідно з обвинуваченням, сума коштів, якою заволоділи фігуранти внаслідок купівлі за значно завищеною ціною будівлі “Краяну”, визначена вдвічі меншою — не 185 млн грн, а 92 млн.

Це зробили для того, щоб спростити обвинувачення, прибравши з нього аргумент про недоцільність купівлі будівлі для Одеської мерії. Саме цей аргумент могли б розбити в суді.

Тобто нове обвинувачення у справі Труханова збільшує шанси на обвинувальний вирок. Кваліфікація злочину та ймовірне покарання при цьому не змінюється: Труханову та фігурантам справи загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, що наступною стадією слухань у справі Труханова мають бути судові дебати, після яких оголосять вирок. Клопотання прокурорів про зміну обвинувачення дещо сповільнило шалений темп процесу, але фінальне рішення суду слід чекати же найближчим часом.

Нагадаємо, 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купили приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн, яке за 10 місяців до того, приватна фірма придбала в державного підприємства через “компанії-прокладки” за 4,2 млн грн.

Так, Малиновський суд Одеси розглядає обвинувачення щодо Труханова та спільників від жовтня 2018 року.

Від початку 2019 судовий розгляд справи набрав небаченої в українських судах швидкості. Судді Черевко, Передерко та Корой відкладають усі інші засідання, аби якнайшвидше розглянути справу одеського мера.

……………………..

Чи світить Труханову покарання за аферу з “Європейською мерією”: https://bit.ly/2WnV3T5

Розвалини заводу для Одеси. Докази кримінальної справи Труханова: https://bit.ly/2HQoPvN

Справа Труханова: як Одеська мерія вже рік не може повернути 95 млн грн, розтрачених на схемі з “Краяном”: https://bit.ly/2FTUUAs

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності