Підтримати

АНОНС — Новий законопроект про “вбивство” незаконного збагачення

Завтра, у середу, 7 лютого на засіданні парламентського комітету з правоохоронної діяльності Кожем’якіна буде розглядатися законопроект №7315, який дозволить “поховати” можливість притягнення чиновників до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Засідання комітету розпочнеться о 15.00 за адресою вул. Садова 3а, зала 727

На комітеті розглянуть законопроект №7315 «Про внесення змін до статті 214 Кримінального процесуального кодексу України (щодо особливостей початку досудового розслідування по окремим категоріям правопорушень)», зареєстрований народними депутатами Яковом Безбахом та Костянтином Жеваго.

Цим законопроектом пропонується дозволити НАБУ та іншим правоохоронцям розслідувати незаконне збагачення виключно у разі, якщо НАЗК провела перевірки декларації відповідного чиновника та побачило у ній ознаки злочину.

Фактично, це дасть НАЗК можливість видавати “дозволи” на розслідування і контролювати не лише перевірку декларацій, але й відкриття кримінальних справ НАБУ за незаконне збагачення.

Більше того, чиновники отримають повну амністію на невнесення коштовного майна в декларацію взагалі. Адже наразі НАЗК, відповідно до затвердженого ними порядку здійснення повних перевірок, перевіряють лише те, що внесено у декларацію, а не повний обсяг того, що підлягає декларуванню. Це означає, що НАЗК самостійно не буде перевіряти інформацію про наявність у чиновників незадекларованих офшорів чи закордонної нерухомості, але і не дозволить НАБУ чи Національній поліції розслідувати це в рамках кримінальної справи.

Варто нагадати, за рік роботи НАЗК самостійно виявила ознаки ймовірних злочинів лише у семи деклараціях (незаконне збагачення, брехня в декларації, неподання декларації). У цей самий час в НАБУ відкрито 66 проваджень щодо незаконного збагачення та брехні за наслідками аналізу декларацій. У разі ухвалення законопроекту №7315 адвокати намагатимуться через суд домогтися закриття цих проваджень.

Просимо медійної підтримки на комітеті.

Акредитація на засідання комітету:
(044) 255-26-35 прес-служба Верховної Ради України

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”
ЗАЯВА — Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора
Zero Corruption: Центр протидії корупції оновив бренд та розширює коло діяльності

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності