Підтримати

АНОНС — Незаконне збагачення: завтра комітет Кожем’якіна розгляне законопроект Президента та ще п’ять альтернативних

У середу 13 березня о 15.00 парламентський комітет з питань забезпечення правоохоронної діяльності розгляне проект закону Президента України Петра Порошенка №10110 щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також альтернативні до нього законопроекти.

28 лютого Президент зареєстрував невідкладний законопроект, який начебто повертає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Утім, запропонована президентом норма — гірша, ніж норма про незаконне збагачення, запроваджена 2011 року за часів Віктора Януковича.

Станом на сьогодні альтернативні до президентського законопроекти подали нардепи Сергій Каплін, Віктор Чумак, Мустафа Найєм, Юрій Дерев’янко та Єгор Соболєв.

Крім того 28 лютого у Верховні Раді зареєстрували ще один законопроект щодо незаконного збагачення – від кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко. Цей проект закону не є альтернативним до президентського.

На думку юристів ЦПК, притягнути чиновників до відповідальності за незаконне збагачення за статтею в редакції Тимошенко буде майже нереально.

Загалом, жоден законопроект не зможе врятувати 65 справ, які розслідувало Національне антикорупційне бюро щодо незаконного збагачення топ-посадовців як, наприклад, мер Одеси Геннадій Труханов, нардеп Олег Ляшко, генпрокурор Юрій Луценко чи заступник голови СБУ Павло Демчина.

Своїм рішення Конституційний суд подарував амністію всім том-чиновників на сумнівне майно, набуте після Революції Гідності. Жоден законопроект не виправить ситуацію, адже нова редакція статті почне працювати лише з моменту її ухвалення і не матиме зворотної дії.

Більше того, існує загроза, що будь-яка нова редакція статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення також виявиться неконституційною. Конституційний суд не просто визнав неконституційним формулювання складу злочину у певній редакції, а повністю виключили саму карність такого діяння.

Заступник фракції Блоку Петра Порошенко Олексій Гончаренко заявив, що внесений президентом законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення буде розглянутий одразу після завершення розгляду “мовного закону” – законопроекту “Про функціонування української мови як державної”.

Адреса засідання комітету: Садова 3а, каб. 727.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Голосування щодо САП: Верховна Рада із схвалення Зеленського зробила крок до скасування безвізу та співпраці з МВФ
Загроза безвізу: правоохоронний комітет утретє вибрав членів у комісію з обрання керівника САП, які не відповідають закону

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності