Підтримати

АНОНС — Три засідання за тиждень: запорізький суд хоче встигнути до Антикорсуду зі справою фірташівського ЗТМК

16, 19 та 24 квітня у Заводському районному суді Запоріжжя відбудуться три засідання у справі керівника “Запорізького титано-магнієвого комбінату” (ЗТМК) Володимира Сивака, обвинуваченого у розтраті майже півмільярда гривень. Це фінальна стадія справи, що тягнеться в суді від грудня 2017 року.

Початок засідань — 11-00. Адреса — місто Запоріжжя, вулиця Лізи Чайкіної, 65. Головуючий суддя — Олександр Яцун.

У червні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) почали розслідувати розтрату коштів на ЗТМК, який на 51% належить державі, а на 49% — кіпрській компанії олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед”. За умовами договору, компанія Фірташа “Толексіс” повинна була внести 110 млн доларів США для модернізації ЗТМК, однак гроші були витрачені Сиваком на інші потреби через банк олігарха.

У вересні 2016 року НАБУ затримало Сивака, оголосивши йому підозру. Після чого прокурори САП своїми рішеннями підігрували олігарху. Це призвело до затягування справи.

У грудні 2017, тобто понад рік після вручення підозри Сиваку, справу почав слухати Запорізький суд.  Прокурори САП затягували із наданням суду ключового доказу у справі — виписки із банку, що підтверджує виведення фірташівським менеджером майже 500 млн грн, призначених на модернізацію комбінату. Без цих документів було б неможливо притягнути Сивака до відповідальності чи конфіскувати його майно.

Уже в листопаді 2018 року суддя Нінель Марченко, яка входить до колегії з трьох суддів у справі, заявила, що представник ЗТМК на прізвище Шостак пропонував їй 50 тисяч доларів хабара за виправдання Сивака. Вона звернулася до Вищої ради правосуддя та Служби безпеки України (СБУ) з цією інформацією.

Враховуючи ймовірну упередженість інших двох суддів, прокурори САП намагалися відвести всю колегію суду від розгляду справи Сивака, подаваши відповідні заяви. Проте їм двічі відмовили, зокрема, на засіданнях 19 березня і 27 березня.

Нагадаємо, директора “Запорізького титано-магнієвого заводу” Володимира Сивака звинувачують у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства, які мали йти на модернізацію. Гроші у розмірі 880 мільйонів гривень протягом 2014-2015 років виділила компанія олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдінг лімітед”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності