Підтримати

АНОНС — Наступ на свободу слова: Апеляційний суд вирішить, чи можна публікувати інформацію про фігурантів корупційних справ

У понеділок 2 вересня Київський апеляційний суд може винести рішення щодо скарги Центру протидії корупції (ЦПК) на рішення Печерського райсуду Києва. Ним ЦПК зобов’язали видалити з сайту pep.org.ua інформацію про фігуранта корупційної справи на 700 млн грн екс-нардепа Миколу Мартиненка.

Початок засідання — 11:35. Адреса суду — вул. Солом’янська, 2а. Судді — Волошина В.М., Панченко М.М., Слюсар Т.А.

Йдеться про досьє Мартиненка, розміщене у відкритому Реєстрі національних публічних діячів* — базі даних, розробленій громадською організацією. Мартиненко вважає, що у цьому випадку порушується право на використання його імені.

ЦПК оскаржив рішення Печерського суду, бо вважає його ударом по свободі слова і небезпечним прецедентом. Адже воно дозволить фігурантам корупційних справ позиватися проти журналістів і активістів, які висвітлюють інформацію про них, а також і забороняти подібні публікації. 

Більше того, інформація у Реєстрі національних публічних діячів вже була доступна у ЗМІ, тобто нічого нового і секретного опубліковано не було.

Сам Мартиненко особисто давав інтерв’ю стосовно кримінальних проваджень щодо нього. Фактично, це можна розцінювати як дозвіл особи використовувати своє ім’я в такому контексті.

На минулому засіданні Апеляційний суд зобов’язав ЦПК надати суддям джерела інформації, використані під час створення досьє Мартиненка. Наші юристи зібрали відповідні матеріали і передали суду ще 15 серпня.

Нагадаємо, у червні 2018 Микола Мартиненко звернувся до Печерського районного суду Києва з позовом до ЦПК про захист немайнових прав на використання імені та недоторканності ділової репутації. Суд задовольнив позов екс-нардепа.

У позові політик наводив цитати з фабул судових ухвал про його зв’язки з офшорними компаніями, через які, як встановлено детективами НАБУ, здійснювалися фінансові оборудки.

Проте НАБУ та САП уже неодноразово оприлюднювали інформацію стосовно ходу досудових розслідувань, зокрема, у так званій “Справі ОГХК”, а також справах ДП «НАЕК «Енергоатом» і “СхідГЗК”, у яких фігурує Мартиненко.Наразі триває судовий процес у кримінальній справі проти екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 695 млн грн на двох держпідприємствах. Справа розглядається у Шевченківському суді і її активно висвітлюють ЦПК та ЗМІ, що очевидно також створює незручності для екс-нардепа.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності