Підтримати

АНОНС — Кваліфкомісія прокурорів вже завтра може покарати прокурора САП Ярову за відвідування форуму Тимошенко

У середу 15 травня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) вирішить, чи притягувати до відповідальності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)  у справі “Роттердам+” і заводу Фірташа Ольгу Ярову за грубе порушення правил прокурорської етики.

У червні 2018 року прокурор САП Ольга Ярова відвідала форум “Новий курс України”, який влаштовувала лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Закон України “Про прокуратуру” забороняє прокурору належати до політичних партій, брати участь у політичних акціях мітингах і страйках. У зв’язку з очевидним порушенням прокурорської етики Центр протидії корупції подав скаргу до КДКП.

У випадку, якщо КДКП ухвалить рішення покарати Ярову, їй загрожує догана чи заборона на підвищення протягом року, а в найгіршому для неї випадку — звільнення.

Комісія відкрила дисциплінарне провадження наприкінці грудня минулого року. Протягом трьох місяців проводилася перевірка і тепер КДКП повинна ухвалити остаточне рішення.

Як повідомили в КДКП, член комісії Сергій Нечипоренко склав висновок про наявність дисциплінарного порушення в діях Ярової, підтвердивши доводи ЦПК.

Нагадаємо, Ольга Ярова є процесуальним керівником у справі щодо скандальної схеми з поставок вугілля “Роттердам+”, а також розтрати 500 млн грн Запорізького титано-магнієвого комбінату, фактичним власником якого є олігарх Дмитро Фірташ.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява Центру протидії корупції щодо протестів у Білорусі
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності