Підтримати

АНОНС — Завтра Кваліфкомісія прокурорів розгляне питання звільнення Холодницького з посади

У четвер 26 липня о 10.00 Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (Мельникова, 81-б) проведе засідання у справі антикорупційного прокурора Назара Холодницького. Комісія має ухвалити рішення щодо неможливості перебування Холодницького на посаді, що фактично означатиме його звільнення або винесення йому догани.

Підставою для розгляду справи стали скарги на антикорупційного прокурора від імені директора НАБУ Артема Ситника та генерального прокурора Юрія Луценко.

У своїх скаргах вони посилаються на записи, зроблені в кабінеті Холодницького, на яких Назар Холодницький радив, як поводитися на допитах фігурантам кримінальних проваджень НАБУ, інформував їх про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.

В оприлюднених фрагментах висновку члена кваліфкомісії Олександра Ковальчука, який аналізував скарги НАБУ та ГПУ на Холодницького, стало зрозуміло, що член КДКП вбачає грубі порушення в діях антикорупційного прокурора. Проте Ковальчук стверджує, що комісія не може звільнити Холодницького, а може лише винести йому догану, що є відкритою маніпуляцією та дасть можливість зберегти на посаді керованого антикорупційного прокурора.

Існує також загроза, що засідання взагалі не відбудеться. Раніше стало відомо, що Холодницький через суд хоче заборонити використовувати плівки з його кабінету як доказ. Отже, антикорупційний прокурор може вимагати в комісії не розглядати скарги проти нього без судового рішення щодо можливості використання цих плівок.

Крім того, за два дні до засідання у справі антикорупційного прокурора комісія вирішила проводити свої засідання у закритому режимі. Тепер засідання кваліфкомісії проходять за зачиненими дверима, а журналістам та громадськості пропонують дивитися ледь чутну пряму трансляцію в коридорі.

Адреса засідання: м. Київ, вул. Мельникова, 81-б.
Контакти комісії: http://www.kdkp.gov.ua/ua/contact.html

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Нардеп Дубінський продає на аукціоні автівки, які нещодавно переписав на маму
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності